FIRST LAST RANKRATE DEPT DIVISION CC YEARS CITY STATE PHONE EMAIL
CAPT Wynne A. Stevens Jr USN Ret (D) CAPT Cmd CO * 1964-1965
RADM Ralph S. Wentworth Jr USN Ret (D) CAPT Cmd CO 1965-1966 San Diego CA
CAPT Gordon R Hopwood USN Ret (D) CAPT Cmd CO 1966-1968 San Diego CA
CAPT Wilton L. Atkinson USN Ret (D) CAPT Cmd CO 1968-1968
CAPT William S. Mayer USN Ret (D) CAPT Cmd CO 1970-1972 Alexandria VA
ADM Lee Baggett Jr USN Ret (D) CAPT Cmd CO 1972-1973 San Diego CA
RADM Richard K. Fontaine USN Ret CAPT Cmd CO 1973-1975 San Diego CA Y Y
CAPT Jerry A. Dickman USN Ret CAPT Cmd CO 1975-1977
RADM Ming E. Chang USN Ret CAPT Cmd CO 1977-1979 Fairfax VA Y
CAPT James W. Egerton USN Ret CAPT Cmd CO 1979-1981
RADM Jerome Frost Smith Jr USN Ret CAPT Cmd CO 1981-1983
CAPT James G. Weber USN Ret CAPT Cmd CO 1983-1985
CAPT George D. Chappell USN Ret CAPT Cmd CO 1985-1987 Bonita CA
RADM Bill D. Center USN Ret CAPT Cmd CO 1987-1989 Edmonds WA Y Y
CAPT David H. McKinley USN Ret CAPT Cmd CO 1989-1991 Fairfax VA Y Y
CAPT Peter A.C. Long USN Ret CAPT Cmd CO 1991-1992
Felix S. (Hap) Vecchione (D) CDR Cmd XO * 1964-1966
John C Fry CDR Cmd XO 1966-1968
D L Howard CDR Cmd XO 1968-1969
Jerry D. Horton LCDR Cmd XO 1970
RADM Daniel C. Richardson USN (Ret) CDR Cmd XO 1971-1973 Asheville NC
RADM Tom D. Paulsen USN (Ret) CDR Cmd XO 1973-1975 Arlington VA Y Y
Milton M. Finkelstein CDR Cmd XO 1975-1977
Alan N Davidson CDR Cmd XO 1980-1981
Daniel Salinas II CDR Cmd XO 1981-1983
Dennis M. Lunghofer CDR Cmd XO 1983-1984
James Wylie LCDR Cmd XO 1984-1986
Stephen R. White LCDR Cmd XO 1988-1990
D.C. Jukam LTJG Cmd CHC 1975
Taylor LT Cmd CHC 1977
J.G. Harwood LTJG Cmd CHC 1980
Paul Teske LT Cmd CHC 1981-1983 Westport CT Y Y
James Morgan LT Cmd CHC 1983-1984
RADM Mark L. Tidd CHC USN LT Cmd CHC 1985-1987 Washington DC Y
Frank Reuter LT Cmd CHC 1987-1988 Elgin IL
David A Windslow LCDR (CHC) Cmd CHC
Dr. Sidney Bondurant LT (MC) Cmd MC 1972-1973 Grenada MS Y Y
Donald W. (Doc) Parker LT (MC) Cmd MC 1989-1992 Ridgeland SC Y
John Kress (D) LT (CHC) Cmd CDS9 1967-1969 Lillian AL Y
CAPT Conrad A. Plyler Jr. USN (Ret) Midn 1967 Port Orchard WA Y Y
Joe C Henderson CAPT Cmd USAF 1971-1973 Pottsboro TX
Richard Fitzgerald LCDR (MC) Cmd CDS23 1975 Mt. Pleasant SC Y
Amy Stevens LT Cmd HRMD-Yoko 1982 Marietta GA Y Y
Terry Reeves J. Reeves Cmd G'son Ceres CA Y
T W McCarthy LCDR Eng CHENG * 1964
Robert Christenson LCDR Eng CHENG 1966
David B Reynolds LCDR Eng CHENG 1966
J.A. Buckner LCDR Eng CHENG 1968
Robert L Farnan LCDR Eng CHENG 1970
Ernie R. Freeman LCDR Eng CHENG 1974-1975
James LCDR Eng CHENG 1977
T.E. Bazzel CWO3 Eng AENG 1980
G.R. Patch LCDR Eng CHENG 1980-1981
Jay Marinelli LCDR Eng CHENG 1983
Kenneth J Chapman LCDR Eng CHENG 1988-1989 Pittsburgh PA
Barry G McFarland CDR Eng CHENG Y
Donald E Longstreet CWO3 Eng AUX 1967;1984 Vallejo CA
Kuntz LTJG Eng AUX 1977
Joseph Conolly CWO2 Eng AUX 1980-1983 CA Y
S. Rennie LTJG Eng EAO 1980
Kenneth R. Boone LCDR Eng AUX 1982-1984 Y
John Conrady CWO2 Eng SMO 1988
R J Osborne ENS Eng MPA * 1964
Henry A Bailey LT Eng MPA 1966
David K Pankow LTJG Eng MPA 1970
James Arnold LTJG Eng MPA 1971-1973
J.D. Pendleton LTJG Eng MPA 1974-1975
Soulder LTJG Eng MPA 1977
David J. Wright LCDR Eng MPA 1980
Todd M Larson LTJG Eng MPA 1982-1986 Pensacola FL Y Y
Rowley Molina LTJG Eng MPA 1982 Mechanicsville VA
John Wiley ENS Eng BLRO 1984
Ed Olsen ENS Eng BLRO 1988
Mark Ziegler LTJG Eng MPA 1988
Gary Stevens CWO2 Eng MPA 1991-1993 Ingleside TX Y
Clyde M Allen BT1 Eng B * 1964-1966
Allan R Asher BT3 Eng B * 1964-1966
Condar Baines BTFR Eng B 1982
Gary E Beckstrand BT3 Eng B * 1964-1966
Monte Ray Briggs BT1 Eng B * 1964-1968 Kenner LA Y
James A Brown BT3 Eng B * 1964-1966
George R Brown (D) BT1 Eng B * 1964-1968 Bremerton WA
Robert E Drakeford BT3 Eng B * 1964-1966 Mobile AL Y
Ronald L Haag BT3 Eng B * 1964-1966
Robert W Hamm BT2 Eng B * 1964-1966
Rodney P Heaps BT3 Eng B * 1964-1966
Carl K Hendrix BT3 Eng B * 1964-1966
Joseph P Izzo (D) BT2 Eng B * 1964-1968 Bremerton WA
Edward E Jackson FA Eng B * 1964-1966
Ernest W Kelley Jr BT3 Eng B * 1964-1966
Robert E Larue BT1 Eng B * 1964
William A Leslie BTC Eng B * 1964-1966 AR
Jesse W Mitchell FN Eng B * 1964-1966
Charles E Mosley BT3 Eng B * 1964-1966
Charles H Nelson BT1 Eng B * 1964
Thomas E Panzke BT3 Eng B * 1964-1966
David L Peavy BTFN Eng B * 1964-1966
Thurman W Perry BT1 Eng B * 1964-1967
Larry G Peters BT3 Eng B * 1964-1966
Edward J Pieper BT1 Eng B * 1964-1966
Donald R Poush BT3 Eng B * 1964-1966 Kannapolis NC Y Y
Gerald D Seibold BT3 Eng B * 1964-1966
James M Wieland BT3 Eng B * 1964-1966
Willie R Williams BT3 Eng B * 1964-1966
Roger J Champagne FN Eng B 1965-1966
William D Gibbs BT2 Eng B 1965-1966
Terry W Holloway FN Eng B 1965-1966
Jerry L Sumner (D) BT3 Eng B 1965-1967
Eugene Williamson BT Eng B 1965 Appling GA
Eugene Willingham BT3 Eng B 1965-1968 Myrtle Beach SC Y
Michael A Jones BT2 Eng B 1966 Pleasureville KY
Gary L Masters BTCS Eng B 1966-1967
Michael D Old BT3 Eng B 1967-1968 Lake Havasu City AZ Y Y
Edward J Peiper BTC Eng B 1967
Patrick Stevens BTFR Eng B 1967
Brown BT1 Eng B 1968
Meeks BT1 Eng B 1968
Billy Williams BT1 Eng B 1968
Rudolfo C Sanchez BT3 Eng B 1969-1971 San Antonio TX
D. Bauman BT3 Eng B 1970
R.H. Beaudoin BT2 Eng B 1970
J.J. Beem FA Eng B 1970
D.E. Burkett BTFA Eng B 1970
R.J. Casper FA Eng B 1970
Albert F. Darisse BT1 Eng B 1970 Nashua NH
Milton D Dembinsky BTC Eng B 1970
Willard W Doom Jr. BTCS Eng B 1970
Steve M Flaharty FN Eng B 1970-1971 Sutherlin OR Y
John L Fox Jr. BT2 Eng B 1970-1973 Rockford IL Y Y
Ted (Mokey) A Gjerde BT3 Eng B 1970-1974 Punta Gorda FL
R.N. Goulet FA Eng B 1970
T.E. Harrold BTFA Eng B 1970
D.M. Henkel BTFN Eng B 1970
C.T. Hubbard FN Eng B 1970
R.A. Huddleston BT2 Eng B 1970
B.S. Ingham BTFA Eng B 1970
R.L. Krauss BT1 Eng B 1970
L.J. McDonald BT2 Eng B 1970
J.A. Meyer BT3 Eng B 1970
W.E. Overton BT1 Eng B 1970
M.L.G. Perez BT2 Eng B 1970
R.L. Prater BTFN Eng B 1970
Rodney Roddy BT2 Eng B 1970 Houma LA
Stephen L. Simmons (D) BTCM Eng B 1970 Albuquerque NM
J.R. Sprouse FA Eng B 1970
P.L. Summers BT3 Eng B 1970
Robert A Tibayan BT3 Eng B 1970 Honolulu HI
L.A. Tucker FA Eng B 1970
Bill H Woolridge BT2 Eng B 1970-1974 Kenosha WI Y Y
William J Kane BT2 Eng B 1971-1974 Springfield OR Y Y
Kent V Klev BT2 Eng B 1971-1975 Cohasset MN Y
Steven E Ryan BT2 Eng B 1971-1974 Healdsburg CA Y
Steve Tinker BT2 Eng B 1971-1974 Kaneohe HI Y
Gilbert E Roberts BT3 Eng B 1973-1977 Newark DE Y Y
Kelly Beadles BT3 Eng B 1974-1979
James R Hollenbeck (D) BT1 Eng B 1974-1976 Point Roberts WA
Rick McCormick BT3 Eng B 1974-1976 Denton TX Y Y
Bob H Meunier (D) BT2 Eng B 1974-1979 Chicopee MA
Rodrick T. (Rory) O'Donovan BT3 Eng B 1974-1979 Prospect Heights IL
Steve Plaisance FA Eng B 1974-1976 Everett WA Y Y
Dan Arnwine BTFN Eng B 1975
Jeff Bafile FA Eng B 1975
Kevin Brown FA Eng B 1975
Ted Casey FR Eng B 1975
Travis Crow BTFN Eng B 1975
Larry Demonbreum BTFN Eng B 1975
Tom Fowler BT3 Eng B 1975-1977
B.Robert Green BTCS Eng B 1975
Dave Groth BT3 Eng B 1975
Willie Hyman BT2 Eng B 1975-1977
Donald Jacobs BTC Eng B 1975-1977
Paul James BT3 Eng B 1975
Harry Lewis FA Eng B 1975
Jim Magiera BT3 Eng B 1975-1977
Jim Mannion FA Eng B 1975
Bob Riccio BT3 Eng B 1975
Larry Rider BT1 Eng B 1975-1977
Tom Rodgers BT3 Eng B 1975
Daryl Sampson BTFN Eng B 1975
Craig Scherber BT3 Eng B 1975
Dennis Searcy BT3 Eng B 1975
Manuel Silva FA Eng B 1975
Jim Smathers BTFR Eng B 1975
Dannie L. Towne BTC Eng B 1975-1979
Greg Wise BTFN Eng B 1975
Clovin Wyatt BTC Eng B 1975
Neal E Cozart BT2 Eng B 1976-1979 Metropolis IL Y
Adams BTFN Eng B 1977
Dave Bennett BT3 Eng B 1977-1979 Flandreau SD Y
Tony J. Cavadias BT2 Eng B 1977-1979 Mukwonago WI
Cook FA Eng B 1977
Costello BTFN Eng B 1977
Dotson BTFN Eng B 1977
Eslick BTFA Eng B 1977
Gardner BTFA Eng B 1977
Hamby BT3 Eng B 1977
Hammocks BT2 Eng B 1977
Jones BT1 Eng B 1977
Kamm BTFA Eng B 1977
Longley BTFN Eng B 1977
Robert L Magaffin BTCM Eng B 1977-1979 Everett WA
Nardello BTFN Eng B 1977
Owen FA Eng B 1977
Michael Pearson BTFA Eng B 1977-1979 Y
Renz BTFN Eng B 1977
Shriner BTFN Eng B 1977
Smith BTFN Eng B 1977
South BT1 Eng B 1977
Townsend BT3 Eng B 1977-1980
Zuniga BT2 Eng B 1977
Donald Johnson BTFN Eng B 1978-1980
Antonio Martinez BTFN Eng B 1978-1980 Mexico
Bruce R Wimmer BT Eng B 1978-1978 New Hyde Park NY Y
Tom Abraitis BTCM Eng B 1979-1980 Saginaw MI Y
Steve P Dodd BT3 Eng B 1979-1980 Swifton AR
Mark Dumstorff BT2 Eng B 1979-1983 Y
John Dunn BT2 Eng B 1979-1982
Dennis A Helmers BT2 Eng B 1979-1983 Glenwood MN Y Y
Roger Jones BT3 Eng B 1979-1981
D. Wayne Lindquist (D) BT3 Eng B 1979 Pasco WA
Terry W Rushing BT3 Eng B 1979-1983 Roseville CA Y
Robert T Ward BT3 Eng B 1979-1980 Carol Stream IL Y
Brad L Wilkins BT3 Eng B 1979-1983 Elk Grove CA Y Y
Jay S Willis BT2 Eng B 1979-1981 Alexandria IN Y
Dennis P Akin BTC Eng B 1980
Rick Anderson BT2 Eng B 1980-1982 Y
Angel BT3 Eng B 1980
Atkinson BTFN Eng B 1980
Baragona FN Eng B 1980
Bradley FA Eng B 1980
Braun FA Eng B 1980
Conner FA Eng B 1980
Cuniff BTC Eng B 1980
Dawson BT3 Eng B 1980
Ellison BTFN Eng B 1980
Galloway BTFN Eng B 1980
Goins BT1 Eng B 1980
Gray BTFN Eng B 1980
Haakonson BT3 Eng B 1980
Kidder FA Eng B 1980
Kougl BTFN Eng B 1980
Krause FA Eng B 1980
Kunz BTFN Eng B 1980
Lannigan BTFN Eng B 1980
Legendre BT3 Eng B 1980
Lewis BTFN Eng B 1980
Linquist BTFN Eng B 1980
Longly BT2 Eng B 1980
Timothy Moran BT2 Eng B 1980-1982
Ritter BT3 Eng B 1980
Robert S Rollins BT1 Eng B 1980-1981 Pioche NV Y Y
James Snow BT3 Eng B 1980-1983 Long Beach NY Y Y
Kurt L Stuvengen BT1 Eng B 1980-1986 Orfordville WI Y Y
Sylla BT3 Eng B 1980
Talmage BTC Eng B 1980
Wilkens FA Eng B 1980
Glenn E Winfield BT3 Eng B 1980-1983 Kansas City KS Y
Eliseo Arceo BT1 Eng B 1981
David Arnold BT2 Eng B 1981
William Clink BTFN Eng B 1981 Detroit MI
Scott Jeno BTFR Eng B 1981
Richard W Leach FN Eng B 1981 Tonawanda NY
Richard Manis BT1 Eng B 1981-1984
Charlie Suckow BT2 Eng B 1981-1986 Oakdale CT Y Y
Urmenta BTFR Eng B 1981
Harrison Askey BT3 Eng B 1982
Douglas Beck BTFN Eng B 1982
Anthony Berry BT3 Eng B 1982-1984 Texarkana AR
Monte S Blake BT2 Eng B 1982 Helendale CA Y
Jesse Brown BT2 Eng B 1982
Al Easley BTFN Eng B 1982-1984 Richmond VA Y Y
Gordon Elder BT3 Eng B 1982
Russell Fleming BTFR Eng B 1982
Barny Howard BT3 Eng B 1982
Dennis Kumm BTC Eng B 1982
Joseph Mathison BT3 Eng B 1982
Augustine Mendoza BTC Eng B 1982-1984
Ricky Patrick BT1 Eng B 1982-1984
William Piquiet BTFN Eng B 1982
Victor Portillo BTFN Eng B 1982
David Reyes BTFN Eng B 1982
John Riffle BT3 Eng B 1982-1984
Michael Rock BT2 Eng B 1982-1984
Kenneth Rushing BTFN Eng B 1982
Thomas Sowell BTC Eng B 1982
Don Staley BT2 Eng B 1982-1984
Jack Tolbert FA Eng B 1982
Jay Villalva BT2 Eng B 1982-1984
Jay Villava BT3 Eng B 1982
Authur Waldrep BT2 Eng B 1982
Gary Webb BT1 Eng B 1982-1984
Robert White BTFN Eng B 1982-1984
Edward Allen BT3 Eng B 1983
Harrison Askew BT3 Eng B 1983-1984 Tucson AZ
Vern Bertelson BTCS Eng B 1983-1988 Yokusuka Y
John Culp BT1 Eng B 1983
Michael Dykes BT1 Eng B 1983-1984
Ivory Elijah BTFN Eng B 1983
Rodney Findley BT2 Eng B 1983-1984 Ft Morgan CO Y Y
Brian Fitzpatrick BT2 Eng B 1983-1984
Rick Gilbert BT2 Eng B 1983-1984 Y
Michael Groebner BT3 Eng B 1983 Y
Wesley Hill BT3 Eng B 1983
William Keeton BT2 Eng B 1983-1984
Christopher Keller BT3 Eng B 1983
Thomas LaMonica BT3 Eng B 1983-1984
Broderick Lang BT2 Eng B 1983-1985
Thomas Lomonica BT3 Eng B 1983
Aaron Pope BT3 Eng B 1983-1984
Thomas  R Riley BT1 Eng B 1983-1986 Alliance OH Y
Robert Sherman BT2 Eng B 1983-1985 Y
Randell Wiggins FA Eng B 1983-1984
Tom Bailey BT2 Eng B 1984-1987 Pueblo West CO Y Y
Campbell BT3 Eng B 1984
Roderick Espudo BTFN Eng B 1984
Alfredo Gayahan BT3 Eng B 1984
Garry Gwaltney BT2 Eng B 1984-1985
Steven Harlow BT3 Eng B 1984
David Hyland FA Eng B 1984
Vester W Jones BT2 Eng B 1983-1987
Ronald Novak BT2 Eng B 1984-1988
Richmond FR Eng B 1984
Teddy Canterbury BTC Eng B 1985
Mark O Farley BT3 Eng B 1985-1988 Hickory NC Y
Malory Flournoy Jr (D) BT1(SW) Eng B 1985-1989
Kim Ly FA Eng B 1985
Donald Stanley BT1 Eng B 1985
John C. Ford FN Eng B 1986 Leesville LA Y
Matthew Knox FA Eng B 1986-1989
Mark Locke BT1 Eng B 1986-1989
Ronald M Dove BT3 Eng B 1987-1990 San Diego CA
Richard P. Hartley BT3 Eng B 1987-1992 Hilo HI Y Y
Ken Lester BT3 Eng B 1987-1989
Bobbie C Woolley BT3 Eng B 1987-1989 Pueblo CO
Anthony Alexander FN Eng B 1988 Philomath GA
Randy Arbogast FN Eng B 1988
Steve Baggs FA Eng B 1988
Bill Barnes BT2 Eng B 1988
Larry Bouquet BTFN Eng B 1988
Tim Bowers BT3 Eng B 1988
Howard Box BT3 Eng B 1988
Jay Bushrod BT3 Eng B 1988
Ray Calzado BT1 Eng B 1988
John Collop BTCS Eng B 1988
Jim Cunniff BT2 Eng B 1988
David Diodati FN Eng B 1988
Fernando Espin BT3 Eng B 1988
Roger Glasscock BT3 Eng B 1988
Mike Gordon BT3 Eng B 1988
Stan Hall FN Eng B 1988 Zebulon NC
Cedric Harris FN Eng B 1988
Tim Hoehman BT2 Eng B 1988
Neil Hoffman BT1 Eng B 1988
Tim Holt BTC(SW) Eng B 1988
Terry Jackman BTFN Eng B 1988
Mark Jensen BT3 Eng B 1988
Bill Johnson BTC Eng B 1988
Dale Jolliff BT2 Eng B 1988
Dennis Moll BT3 Eng B 1988
Admad Mukaraam BT3 Eng B 1988
Steve Olsen BT3 Eng B 1988
Darrin Paul (D) BT3 Eng B 1988
David Riggs BTFN Eng B 1988
Dan Wood BT2 Eng B 1988
Jimmy Harvey FN Eng B 1989-1992
Mark C Reddig BTFN Eng B 1989-1991 Bakersfield CA
Deljuan Graham BT3 Eng B 1990-1991
Rudy P Gutierrez (Brownstein) BT Eng B 1990-1992 Rising Star TX Y
Bradley F Boaz BT Eng B 1991-1993 Canton GA Y
Stephen Elizondo BT Eng B 1991-1993 La Habra CA
Grogan BT2(SW) Eng B 1991-1993 Pearl Harbor HI
Vernie Hatthorn BT Eng B Diboll TX Y
Gerald Leclair FA Eng B 1992-1993 MA
Alvario D. Thomas FN Eng B 1993
Albert F Denisse Jr BT Eng B NH
Mariano Mendoza FN Eng B
Gerry Meyer BT2 Eng B
John E Aston MM1 Eng M * 1964-1969
B B Bills MMC Eng M * 1964
Marvin F Car MM1 Eng M * 1964-1966
Fernand A Carpenter MMC Eng M * 1964-1966
Jimmie R David MM3 Eng M 1964-1966
George Draeger (D) MM3 Eng M 1964-1965 Webster City IA
Gus Ellis Jr MM3 Eng M * 1964-1966
Dean G Ford Jr MM2 Eng M * 1964-1966 Waco TX
Leroy C Freeman MM2 Eng M * 1964-1966
James L Gronquist MM3 Eng M * 1964-1966
George T Harden (D) MMC Eng M * 1964-1969
James (Jim) Johnson MM3 Eng M * 1964-1966 Austin TX
John P Jones MM2 Eng M * 1964-1966
Don L Lindgreen FN Eng M * 1964-1966
Arvid Niessen MM3 Eng M * 1964-1966
Robert L Richmond MMFN Eng M * 1964-1966
Walter R Roberts MM2 Eng M * 1964-1966
Frank K Schultz MMCS Eng M * 1964-1967 San Diego CA Y
Ray Setzke MM3 Eng M * 1964 Y
William A Short MM3 Eng M * 1964
Stanley L Smith MM2 Eng M * 1964-1966
Gerald L Soderstrom MM2 Eng M * 1964-1966
Cecil C (Jack) Stewart MM1 Eng M * 1964-1969 Bartlesville OK Y Y
James R Warren MM1 Eng M * 1964-1966
William Williamson MM Eng M 1964 Pittsburgh PA
John R Young FA Eng M * 1964
Carl M Day MM2 Eng M 1965-1966
James T Donahue MMFN Eng M 1965-1966
Robert A Dunham MM3 Eng M 1965-1966
Phillip Milan MMCS Eng M 1965
John C Pruett MM3 Eng M 1965-1966
Marvin T Steele MMC Eng M 1965-1966
David (Cotton) Sumner MM3 Eng M 1965-1969 Cadiz KY Y Y
Joe D Allen MM2 Eng M 1966
John A Briquelet MM3 Eng M 1966-1968 Escondido CA Y
Robert E Brown MM2 Eng M 1966-1968 Scranton PA Y
Charles E Carroll MM2 Eng M 1966-1967 Grapeland TX Y Y
Orton V Fogel MM2 Eng M 1966-1968 Y
William J Fyffe MM3 Eng M 1966-1968 South Plainfield NJ
Ralph H Hahrenberg FA Eng M 1966
Wayne E Hall MMFN Eng M 1966
John D Hardaway MM2 Eng M 1966
Sam Imamura MM2 Eng M 1966-1967 Napavine WA Y Y
Kenneth P Messerich MM3 Eng M 1966
Charles H Sauls MM2 Eng M 1966-1968 Draper UT Y Y
Howard L Trenkle MMC Eng M 1966-1967
Morton W Wear MM3 Eng M 1966-1968 Imari, Japan Y
Larry A Whitmire MMFN Eng M 1966
Gerald J Woods MM2 Eng M 1966
Charlie G Crowder MMCS Eng M 1967
George H Kleinfeldt MM2 Eng M 1967
Dwight W Price MM1 Eng M 1967-1969 Vidor TX
Mike Cervi MM1(SW) Eng M 1968
Joseph T Haddakin MM1 Eng M 1968-1970 Poway CA
Charles Lewis MMFN Eng M 1968-1969
Rick Papoff MM Eng M 1968-1969 Cortez CO
Glenn E Duncan MM2 Eng M 1969-1972 Valdese NC
Mark (Moe) G McGuinness MM3 Eng M 1969-1972 Snohomish WA
J.C. Baker MM3 Eng M 1970
S.J. Beach MM2 Eng M 1970
B.D. Booker MMFN Eng M 1970
A.J. Brown MM1 Eng M 1970
R.C. Carnahan MM3 Eng M 1970
John  L Cassel MM2 Eng M 1970 Las Vegas NV Y
Thomas (Chris) L Chrisman MM1 Eng M 1970-1972 Rockport TX Y
James (Rusty) Crew MM3 Eng M 1970-1972
J.C. Crow MM3 Eng M 1970
B.C. Ecija MM2 Eng M 1970
J.W. Ford MM3 Eng M 1970
W.K. Haller MM3 Eng M 1970
G.B. Holbrook MM3 Eng M 1970
Jack O Keith MMCM Eng M 1970
L.S. Kluger MM2 Eng M 1970
Charles E Mantlow MMC Eng M 1970
R.L. McCann MM3 Eng M 1970
R.K. Miller MM3 Eng M 1970
Larry C. Montgomery MM Eng M 1970 Shamrock TX
A.F. Spencer MM3 Eng M 1970
P.S. Strassenburg MM3 Eng M 1970
Michael D Thibadeau MM1 Eng M 1970-1972 Rocklin CA Y
Bobby R Young MMC Eng M 1970
William D Deremiah MM3 Eng M 1971-1973 Smithville WV Y
Ted Gough MM2 Eng M 1971-1974 Penfield NY Y Y
Harold Hollifield MMCS Eng M 1971-1972 Johnson City TN Y
Victor Johansen MM2 Eng M 1971-1975 Farmington UT Y
Rich (Duck) Johnson MM2 Eng M 1971-1974 Minnetonka MN Y Y
Morris L Payne MM Eng M 1971 Luther OK
Larry Worthington MM2 Eng M 1971-1977
Jewel L Brown MM2 Eng M 1972-1975 Kingston TN Y Y
Jim Hutchinson MM Eng M 1972-1975 Daytona Beach FL Y
Abundio Ocampo (D) MM3 Eng M 1972-1975
Mark W Wadlow MM1 Eng M 1972-1976 Kihei HI Y Y
Randy Imes (D) MM3 Eng M 1973-1974
Michael McCann MM3 Eng M 1974-1976 Chicago IL
Robert J Siemerling MM1 Eng M 1974-1976 New Park PA
Jim Beato MM3 Eng M 1975
Matt Cahill MMFN Eng M 1975-1977
Paul Davis MM3 Eng M 1975-1977 Meridian ID Y
Paul Dickinson MM2 Eng M 1975
Tom Dunn MM2 Eng M 1975-1981
George Edwards FA Eng M 1975
Pat Freetly MM3 Eng M 1975 Las Vegas NV
Dave Hendricks MM3 Eng M 1975
Daryl Hillyer MMFN Eng M 1975
Larry Johnson MM3 Eng M 1975
Bruce Justinger MM3 Eng M 1975
Dennis Kotal MMFN Eng M 1975
Kevin Lenoir MM3 Eng M 1975
Walter W Maddocks MM2 Eng M 1975-1981 Clarksville TN
Rueben Manno MM3 Eng M 1975
Tim L Murray MM1 Eng M 1975-1978
Blake Parker FA Eng M 1975
Frank Pomaro MM3 Eng M 1975
Dale Quitoriano MM2 Eng M 1975-1977
Dave Rogers MM1 Eng M 1975
Perry Sayler MM3 Eng M 1975
Robert L. Thomason MM2 Eng M 1975-1978 Florissant MO Y Y
Mike Weinberg MM2 Eng M 1975
Michael D Jessop MM Eng M 1976-1978 Hood River OR
Bombardly MM3 Eng M 1977
James H Brummett MM2 Eng M 1977-1979 Tulsa OK Y Y
Carver FA Eng M 1977
Cole MMFN Eng M 1977
Coleman MMFA Eng M 1977
Darvial MMFN Eng M 1977
Deel MMFA Eng M 1977
DiSimone MMFN Eng M 1977
Drozdowski MMFN Eng M 1977
Franklin FA Eng M 1977
Giusti MMFA Eng M 1977
Gossett MMCS Eng M 1977
Gregory MMFA Eng M 1977
Griffes MM3 Eng M 1977
Gordon Hall FA Eng M 1977-1978 Baltimore MD
Hall MM1 Eng M 1977
Hanson MMFN Eng M 1977
Les Harrell MM2 Eng M 1977-1980 Caldwell ID Y
Henry MM2 Eng M 1977-1980
Hobbs FA Eng M 1977
Hughes MM3 Eng M 1977-1980
Kietzke MM Eng M 1977
Nevin FA Eng M 1977
O''Neal MMFN Eng M 1977
Opena MM2 Eng M 1977
Patton FA Eng M 1977
Piehl MMFN Eng M 1977
Sinclair MM3 Eng M 1977
Smith MMFA Eng M 1977
Robert C Eubank MMFN Eng M 1978-1980 Reisterstown MD
Robert (Tim) Grudge MMFN Eng M 1978-1980 VA Y
John Lopeman MMFN Eng M 1978-1980 IL
Anthony J Pezzullo MM Eng M 1978-1979 Allegany NY
David Tarango MM3 Eng M 1979 Los Angeles CA Y
Michael J Winfrey MM1 Eng M 1979-1982 Lexington Park MD
Alfaro MM1 Eng M 1980
Cameron MMFN Eng M 1980
Castillo MM3 Eng M 1980
Cattaruzza MM3 Eng M 1980
Charles W Collis (D) MMCS Eng M 1980-1983 FPO AP
Anthony Cordova MMFN Eng M 1980-1982
Dole MMFN Eng M 1980
Charles Drahos MM Eng M Cedar Rapids IA
Fermin MM2 Eng M 1980
Dennis Frazier MM2 Eng M 1980 Fairbanks AK
Robert Gudge MMFN Eng M 1980
Hoeg MM3 Eng M 1980
James Johnson MMFN Eng M 1980-1983
Kelly MMFN Eng M 1980
Robert T. Kelly Jr MM2 Eng M 1980-1982 Santa Maria CA Y Y
Latalladi MM3 Eng M 1980
Charles Lecroy MM2 Eng M 1980-1984
Lehn MM3 Eng M 1980
Little MM3 Eng M 1980-1981
Raymond Lopez MM3 Eng M 1980-1984 Ft Buchanan PR Y
Madarang MM1 Eng M 1980
McDowell MM3 Eng M 1980
Nelson FA Eng M 1980
Nowak MMFN Eng M 1980
Owens MMFN Eng M 1980
Parrent FA Eng M 1980
Schneider MMFN Eng M 1980
Scovil MMFN Eng M 1980
Charles Smith MM1 Eng M 1980-1983 Y
Swartwood MMFN Eng M 1980
Lawrence Williams MM2 Eng M 1980-1984
Chet Young MM2 Eng M 1980-1983
Michael Atkinson MM3 Eng M 1981
John Garcia MM1 Eng M 1981-1984
Danilo Garduno MM1 Eng M 1981
Randall S Gonsalves MM2 Eng M 1981-1984 Mesa AZ
Larry Jewell MM2 Eng M 1981
David Lindholm MM3 Eng M 1981
Dennis Orlikowski MM2 Eng M 1981
Keith Seward MMC Eng M 1981
Guadalupe Aldrighetti MMFN Eng M 1982
Garland Banks MM3 Eng M 1982
Ronald Bartholomew MMFN Eng M 1982
Joey Buschine MMFN Eng M 1982
Ronald Collander MM1 Eng M 1982
Michael J Everett MM1(SW) Eng M 1982-1985 Charlotte NC Y
Jeffrey Gale MM3 Eng M 1982
Elwood Hamilton MM3 Eng M 1982
Jerry Hardin MMC Eng M 1982
Ricky D Huartson MM Eng M 1982-1984 Morenci AZ Y
Victor Huerta MM2 Eng M 1982-1984
Robert J. Hyde (D) MM2 Eng M 1982-1985
Christopher Jenkins MM3 Eng M 1982-1984
Robert Kreofsky MMFN Eng M 1982
James Martin MM3 Eng M 1982
Noel Montifolca MM2 Eng M 1982
James R. Puckett MMC Eng M 1982-1986 Bremerton WA
Keith Strothers MMFN Eng M 1982
Florencio Tinio MM3 Eng M 1982-1984
Robert Austin MMFN Eng M 1983-1984
Raymond D Balingit MM3 Eng M 1983-1985 Citrus Heights CA Y
Terry Brinskelle MMFN Eng M 1983-1984
Jerry Carter MMFN Eng M 1983-1984
Aubry Clark MMC Eng M 1983-1984
Lou Clark MMC Eng M 1983-1986 Y
Elroy Concepcion MM2 Eng M 1983
Willie Cook MM3 Eng M 1983
Arthur Drake MM3 Eng M 1983
Daniel England MM3 Eng M 1983
James Escandon MM3 Eng M 1983-1984
Kevin Gathmann MM3 Eng M 1983-1987
Bert Greaney MMFN Eng M 1983
Henry Hultberg MM2 Eng M 1983-1986 Ramona CA Y Y
Mark Jackson MM3 Eng M 1983
Rex Laughlin MMFN Eng M 1983-1984
Alvin Lewis MM3 Eng M 1983-1984
Roddy McCrite MMFN Eng M 1983
Laurence E McInnis FA Eng M 1983 Stoughton MA Y
Alvin Overacker MM2 Eng M 1983-1984
Michael Parsons MM2 Eng M 1983-1984
Harry Powell FN Eng M 1983-1984
Christopher Ronan LTJG Eng M 1983-1984
Gregory Shugart MM1 Eng M 1983
John Gregory Travis MM2 Eng M 1983-1984 Marysville WA
Jeffery Walker MMFN Eng M 1983
Ian S Adams MM3 Eng M 1984
Archer MMFN Eng M 1984
Robert Betts MMFN Eng M 1984
Bohn FA Eng M 1984
Duane D Bunge MM2 Eng M 1984-1986 Simi Valley CA Y Y
Joey Bushine MMFN Eng M 1984
Elroy Freeman MM2 Eng M 1984
Illick MM2 Eng M 1984
Randall K Knapp MM1 Eng M 1984-1986 Bronson FL
Peter Leotsakas MM3 Eng M 1984-1986
Roddy McRite MMFN Eng M 1984
Steven Meeks MM3 Eng M 1984-1985
Romeo Perez MM2 Eng M 1984
Vaugan Reed MM1 Eng M 1984
Kenneth Richards MM2 Eng M 1984
Dean Simmons MM3 Eng M 1984
Stephen G Turmo FR Eng M 1984-1989 Sheridan MI Y
Jay W Wisecup MM Eng M 1984-1987 Sgt Bluff IA
Daniel Clark MM3 Eng M 1985
Paul Santos MMFN Eng M 1985
David O Torres FN Eng M 1985-1989 Salisbury NC
Mark O Brinkerhoff MM1 Eng M 1984-1986
Vince P Diaz MM3 Eng M 1986-1988 Hagatna GU Y
John Eanetta MM2 Eng M 1986-1990
Joel Reed MM3 Eng M 1986-1988 Stark City MO Y
Jeff Wilkinson MM2(SW) Eng M 1986-1988 Y
Daniel J Harrington MM3 Eng M 1987-1989 San Diego CA Y
John I Hrynkow MM2(SW) Eng M 1987-1989 Round Lake IL Y Y
Aaron Isom MM3 Eng M 1987-1988
Mark L Waldvogel MM1(SW) Eng M 1987-1989 Oregon WI
Mike Weatherley MM2(SW) Eng M 1987-1991 Y
Ondra Wilson MM3 Eng M 1987-1989 West Palm Beach FL
Jim Zluticky MM2 Eng M 1987-1991
John Baldwin MMC(SW) Eng M 1988
Mike Barchard MM1 Eng M 1988
Matt Bird MMFN Eng M 1988
Bryan Cox MM2 Eng M 1988
Vincente David MMC Eng M 1988
George Diolola MM3 Eng M 1988
John Gilginas MM3 Eng M 1988
James Gray MM2 Eng M 1988
Michael T Gray MM3 Eng M 1988-1991 Fond Du Lac WI Y
Scott Harrington MM3 Eng M 1988
Bruce Hayes FA Eng M 1988
Gerald Henegar MMFN Eng M 1988
Dan Isaacson MM2 Eng M 1988
Dan Issacson MM2 Eng M 1988
Scott Jensen MM2 Eng M 1988-1990
Carl Kelly MM1 Eng M 1988
Bill Kuehner MM1 Eng M 1988
Mike Lewis MMFN Eng M 1988
Bob McClelland MM3 Eng M 1988
Jim McLeod MMFN Eng M 1988
Barry J Meadors MM2 Eng M 1988-1993 Jefferson OH
Jose Pena MMFN Eng M 1988
Mike Richardson MM3 Eng M 1988
Rodney T Stitt MM3 Eng M 1988-1992 Reedsport OR Y Y
Henrique D Tavares Jr MM3 Eng M 1988-1990 Y
David Walker MM2 Eng M 1988-1992
Charles Wiley MM3 Eng M 1988-1993
Harold Williams MM3 Eng M 1988
Ralph Williams MM1 Eng M 1988
Brian Wayne Hoffman MM Eng M 1990-1993 Wayne MI
Michael J Lager MMCS(SW) Eng M 1990-1993 Portage IN Y Y
Joe Basilici MM Eng M Esko MN
Shane P Curry MMFN Eng M 1991-1992 Enosburg Falls VT Y
Arnolfo Gacula MM2 Eng M 1991-1993
Chris Gray MMFN Eng M 1991-1993
Stephen M Moriarty MM3 Eng M 1991-1993 Long Island NY
Reynaldo J Vargas MM Eng M 1991-1993 Donna TX
Chad E Wilkinson MM2 Eng M 1991-1993
Kevin D Bloomer MM2 Eng M 1992-1993 Davenport IA Y
Conrad Salazar MM3 Eng M 1993
Jerald D Isenbarger MM2 Eng M Wilmington NC
Scott F Ross MM1 Eng M
Michael G Smith (D) MM1 Eng M
Curtis D Johnson LTJG Eng ELEC 1966-1968
Charles E Corrigan ENS Eng ELEC 1970
G.M. Kunz ENS Eng AELEC 1974-1975
B.A. Shumate LTJG Eng ELEC 1980
Scott Ferguson LT Eng ELEC 1982-1984
Buddy Eick LTJG Eng ELEC 1987-1991 Y
Melvin L Morris EM1 Eng E * 1963-1966
Ernest L Barham EM3 Eng E * 1964-1966
Gary E Bondurant EM3 Eng E * 1964-1966
Candido R Cabug EM2 Eng E * 1964-1966
Jack L Dennis EM1 Eng E * 1964-1966
George C Jones EMCM Eng E * 1964-1967
Lawrence R Montoya EM3 Eng E * 1964-1966 Hacienca Heights CA Y Y
Leonardo Nevarez EMFN Eng E 1964-1967
Robert A Ogbin EM3 Eng E * 1964-1966 Pocono Pines PA Y Y
Donald W Peterson EM2 Eng E * 1964
William C Rowe EM2 Eng E * 1964
Burnett Woods FN Eng E * 1964-1966
Howard E Bunker EM3 Eng E 1965-1966
Thomas E Davenport EM2 Eng E 1965-1966
David H Garms EM1 Eng E 1965-1968 McKenzie TN Y
John R Latino Jr EM3 Eng E 1965-1966
Kirk E Blow EMFN Eng E 1966
Blair Demeritt EM1 Eng E 1966
Florance O Jayme EM2 Eng E 1966
William J Patterson EM2 Eng E 1966-1968
Charles W Rigsbee Jr FN Eng E 1966
William Sable EM Eng E 1966 New Orleans LA
Thomas E Savage EM3 Eng E 1966
Michael Acunsion EM Eng E 1970 Kauai HI
Larry M Austin EM2 Eng E 1970-1972
Mike Bennet EM2 Eng E 1970-1971
M.R. Bennett EM2 Eng E 1970
Ronald J Gilson EMC Eng E 1970
Green EMFA Eng E 1970
R.W. Johnson EMFN Eng E 1970
Mike Lamka EMFN Eng E 1970-1971 Florissant MO Y
J.E. Plachy EMFN Eng E 1970
Richard Sanderson EM3 Eng E 1970-1972 Santa Cruz CA Y
Bob E Shaffer EM2 Eng E 1970-1971 Houston TX
H.C. Vasquez EM2 Eng E 1970
David Brenenstuhl EM1 Eng E 1971-1972 Hillsdale NY Y Y
Virgil M Thorstenson EM2 Eng E 1971-1972 Monona IA Y Y
William M Gilday EM3 Eng E 1972-1974 Phoenix AZ Y Y
Steve Sullivan EM2 Eng E 1972-1975 South Roxana IL Y
Dr John H White EM3 Eng E 1972-1973 Shelby Township MI Y Y
Ben Barbin EM2 Eng E 1975
Mike Cantey EM2 Eng E 1975
Randy Encarnacion EMC Eng E 1975
Steve Evanchyk EM2 Eng E 1975-1977
Jesse Gallardo EMFN Eng E 1975
John Holub EM1 Eng E 1975
Jim Junio EM3 Eng E 1975
John Klassen EMFN Eng E 1975
Steve Kocent EM3 Eng E 1975
Rueben Mossman EM3 Eng E 1975-1977
Jose Pena EM3 Eng E 1975
Mike Shubert EM3 Eng E 1975
Rick Tamillo EMFN Eng E 1975
Larry Vincent EMFN Eng E 1975
Tom Wonderly EMFN Eng E 1975
Florante Gaon (D) EM3 Eng E 1976-1976
Amorao EM3 Eng E 1977
Amurao EM3 Eng E 1977
Armoreda EM2 Eng E 1977
Clifton EMFN Eng E 1977
Encarnation EMC Eng E 1977
Fritchze EM1 Eng E 1977
Hawkins EMFN Eng E 1977
Herbert EMFN Eng E 1977
Minkewicz EMFN Eng E 1977
Pellissier EM3 Eng E 1977
Reyes EM1 Eng E 1977
Vea FN Eng E 1977
Axel Jentzsch EMFN Eng E 1978-1980 El Sobrante CA
Timothy I Markwald EM2(SW) Eng E 1978-1980 Rock Hill NC Y
James L Smiley EM2 Eng E 1979 Birmingham AL
Buttke EM3 Eng E 1980
Delacruz EM3 Eng E 1980
Denina EMC Eng E 1980
Galonska EMFN Eng E 1980
Guiao EM3 Eng E 1980
James Henson EMC Eng E 1980-1981 Cincinnati OH
Pomeroy EMFN Eng E 1980
Reis EMFN Eng E 1980
Joe Torchia EM2 Eng E 1980-1982 Y
Peter Shank EMFN Eng E 1981
Henry Abanes EM2 Eng E 1982 Monroe WA
Gerald E Bellows EM1 Eng E 1982
Alex Dimalanta EM3 Eng E 1982
Frank Jones EM3 Eng E 1982-1984
Aaron Washington EM2 Eng E 1982
Benjamin Brown EM3 Eng E 1983-1984
Herman Docusin EM2 Eng E 1983-1984
Benjamin Lumalu EMC Eng E 1983-1984
Clarence McMillan EM3 Eng E 1983-1984
Anthony Miano EM3 Eng E 1983-1984
Felix Nolasco EM1 Eng E 1983-1984
Thomas Rushton EM1 Eng E 1983
Marciano Sango EM3 Eng E 1983-1987 Shoals IN Y Y
John Walsh EM3 Eng E 1983-1986 Concord NH
Jaime Banaban EM2 Eng E 1984
Andrew Bird EM3 Eng E 1984
Rolando Dizon EMFN Eng E 1984
Ebalo EMC Eng E 1984
Johnson EMFN Eng E 1984
Anthony Mansfield EM2 Eng E 1984
Reynaldo Saavreda IC2 Eng E 1984-1985 Y
Julian Tortand EM1 Eng E 1984
Julin Tortona EM2 Eng E 1984
Vicencio EM2 Eng E 1984
Anthony E Garcia EM2 Eng E 1985-1988 Galt CA
Bill Hale EM Eng E 1985 Norwood OH Y
Brian Spiegel EM2 Eng E 1985-1987
Jeffrey W Pierce EM2 Eng E 1986
George Thompson EM3 Eng E 1986-1989 Sacramento CA Y
Roberto Tovar EM3 Eng E 1987-1989 N Aurora IL
Dan Bernier EM1(SW) Eng E 1988-1992 Becker MN Y Y
Ferdinand Cacacho EMFN Eng E 1988
Ferdinand Cacasho EMFN Eng E 1988
Rolando Delrosario EMFR Eng E 1988
Harry Gould EM2 Eng E 1988
Joseph Hill EMC Eng E 1988
Don Holmes EM3(SW) Eng E 1988
Antonio Kotatis EM2 Eng E 1988-1990 Panama
Dennis Randall EMFR Eng E 1988
Jeff Vanpay EM3 Eng E 1988
Stanley Griffin EM Eng E 1989-1992 Madison WI Y
Philip McCabe PO2 Eng E 1989
Damon M Allison EM Eng E 1990 Union MO
Franklin McGrew EM3 Eng E 1990-1993 Gulfport MS
Jeff Ramey EM1 Eng E 1991-1993 Chillicothe OH
Tollett EM2 Eng E 1991-1993 Houston TX
William Zimmerman EM Eng E 1991 San Diego CA
Frederick Palmer FA Eng E 1992-1993
N Chris Amsler EMCM (SW) Eng E 1993 Y
Liem Nguyen EMFN Eng E 1993 Sacramento CA
Jeffrey Pirce EM2 Eng E
Eddy Plachy EM3 Eng E
Bob Schaefer EM2 Eng E
Louis M Fabricant IC3 Eng IC * 1963-1966
Mike Bly IC3 Eng IC 1964-1968 Boiling Springs SC
Michael L Clay IC1 Eng IC * 1964-1969 Hilo HI Y Y
Charles L Elkins IC3 Eng IC * 1964-1966 Lutz FL Y Y
Dennis Lee Flynn (D) ICFN Eng IC 1964-1966
Harold H Fortmayer IC3 Eng IC * 1964
Gerold B Godwin (D) IC3 Eng IC * 1964-1966 Y
James J Martin IC3 Eng IC * 1964-1967 Becker MN Y Y
Robert F Plummer Jr IC2 Eng IC * 1964
J L Soderberg ICC Eng IC * 1964
Fredrick H St Cyr IC1 Eng IC * 1964
Theron J Talley IC2 Eng IC * 1964-1966 Mesa AZ Y
Joseph L Claska ICFN Eng IC 1965-1966
Robert T Gestrich IC2 Eng IC 1965-1968 Fleming Island FL Y
Richard S Schultz ICFN Eng IC 1965-1966
Thomas S VanMeerbeek ICC Eng IC 1965-1966
Edward Auger IC3 Eng IC 1966-1968 Enfield CT
Charles C Brown IC3 Eng IC 1966
Lawrence E Gieg IC3 Eng IC 1966
John E Hagan IC3 Eng IC 1966-1968
Tom Thurn IC2 Eng IC 1967-1969 Y
Gregory A Shears IC2 Eng IC 1968-1969 Goodyear AZ Y Y
D.D. Favinger IC1 Eng IC 1970
Gary D. Hinthorne IC2 Eng IC 1970-1972 Cape Coral FL Y Y
J. Podnar ICFN Eng E 1970
Martin E Strunk IC3 Eng IC 1970-1972 Y
William G (Duffy) Young IC2 Eng IC 1970-1972 Plainfield IL
Jeffery A Brinkmeier IC3 Eng IC 1971-1974 San Antonio TX Y Y
Jerry R Couch IC3 Eng IC 1973-1974 Verona MO
Roland Noche IC3 Eng IC 1973-1975 Phillipines
Dennis Stooksbury ICFN Eng IC 1973-1975 Harrogate TN Y
Ben Tisa IC2 Eng IC 1974-1977 Y
George R. Admire ICC Eng IC 1975
Randy Borer IC3 Eng IC 1975
Jim Boudreau IC3 Eng IC 1975
George Clark IC3 Eng IC 1975
Len Keller ICFN Eng IC 1975
Ray Savedra IC2 Eng IC 1975
Clark Stange IC2 Eng IC 1975-1976 Y
Anthony S Hazlewood IC2 Eng IC 1976-1980 Livermore CA
Hill ICFN Eng IC 1977
Jones IC2 Eng IC 1977
Miller ICC Eng IC 1977
Ostrander IC1 Eng IC 1977
Jim M Powell ICFN Eng IC 1978-1980 Rayville LA
Clark IC1 Eng IC 1980-1984
George Clifton IC2 Eng IC 1978-1982 Y Y
Cooper ICFN Eng IC 1980
Friason FN Eng IC 1980
Hazelwood IC2 Eng IC 1980
Hollings FN Eng IC 1980
Frank Roberts IC3 Eng IC 1980-1983
Villanueva IC2 Eng IC 1980
Asakwa Harris IC2 Eng IC 1981-1983
Lonell V Williams ICFN Eng IC 1981-1985 El Centro CA
Curtiss Key IC2 Eng IC 1982
Mark Clark IC1 Eng IC 1983
Kenneth Fiola IC3 Eng IC 1983-1984
Kasper Harris IC2 Eng IC 1983
Robert Behnke IC2 Eng IC 1984
Donald L Heitkamp IC2 Eng IC 1984-1986 McKinney TX
Scott S Jacuk IC3 Eng IC 1984 Bradenton FL Y
Richard C O'Brien IC2 Eng IC 1984-1988 Snoqualmie WA
Thomas IC2 Eng IC 1984
Valdez IC1 Eng IC 1984
John Zinnikas IC3 Eng IC 1984
George A Ayres IC1(SW) Eng IC 1986-1989 Topeka KS Y
Del Bohannon IC3 Eng IC 1988
Ricky Corpus IC2 Eng IC 1988
Ted Gladowski ICFN Eng IC 1988
Ted Glodowski ICFN Eng IC 1988 Y
Colin Howell ICFN Eng IC 1988
Homer Mallory IC1(SW) Eng IC 1988
Robby Simmons IC3 Eng IC 1988
Timothy Arquitt ICFN Eng E 1991-1993 Y
Ryan Osborne IC3 Eng IC 1991-1993
Kristian Kanklefritz IC3 Eng E 1992-1993
Leonard L Keller IC Eng IC 1990-1993 Lovington IL
R M Whitney Jr LTJG Eng DCA * 1964
Charles I Ashbaugh LT Eng DCA 1966-1967 Orleans NE
Michael F Wilson LTJG Eng DCA 1970
Mark E. Ellis LTJG Eng DCA 1974-1975
Williams LTJG Eng REPO 1977
VADM Michael C. Vitale USN (Ret) LTJG Eng DCA 1980
Jansen LT Eng REPO 1981-1984
Len LeBlanc LT Eng DCA 1981
Harold La Londe LTJG Eng DCA 1983-1984
John B. Collier LT Eng DCA 1987-1989 Washington DC Y Y
Jojo T San Miguel DCA/FCO Eng DCA 1989-1992 Atlanta GA
Albert R Alters MR1 Eng R * 1964-1966
Joseph F Armstrong EN1 Eng R * 1964-1967
James W Blackwell SFM2 Eng R * 1964-1966
Glenn L Dobenstein SFC Eng R * 1964-1966
G L Doberstein SFC Eng R * 1964
David C Ennis FN Eng R * 1964-1966
Lewis Johns Jr DC1 Eng R * 1964
Robert C McAtee Jr SFP2 Eng R * 1964-1966
Charles L Modrell FN Eng R * 1964-1966
Jose P Montoya SFM3 Eng R * 1964-1966
Richard A Sammons SFM2 Eng R * 1964-1966
Billy J Solheim EN3 Eng R * 1964-1966
Nash Teal Jr DC2 Eng R * 1964-1966
Paul R Farnsworth ENFN Eng R 1965-1966
Richard A Powell FN Eng R 1965-1966
Jack R Barley (D) MR1 Eng R 1966-1968 Bremerton WA Y
Franklin E Baxter SF1 Eng R 1966-1967
Harry James EN3 Eng R 1966-1968 Apple Valley CA Y
Anthony E Manuel MR3 Eng R 1966
Roy W Pyles SFM2 Eng R 1966-1968
Richard E Damitz SFC Eng R 1967
Freeman D Haun DC1 Eng R 1967
John G Miller EN3 Eng R 1967-1969 Cabot PA Y
Carl Welch SFM2 Eng R 1967-1968 Virginia Beach VA Y Y
Gary Coakley MM1 Eng R 1968-1969 Lebanon OR Y Y
Rasch EN3 Eng R 1968
Ken (Suds) Sudweeks HT3 Eng R 1968-1969 Clearfield UT Y
Edward Allen Culver YN3 Eng R 1969-1970 Albuquerque NM
Willie L Avant HT2 Eng R 1970-1972 San Diego CA Y Y
R.M. Bagley DC1 Eng R 1970
B.D. Bathurst EN3 Eng R 1970
John M. (Jack) Bemis EN3 Eng R 1970-1973 North Berwick ME
Robin Brodoski HT2 Eng R 1970-1972 Tonopah NV Y
J.A. Cruz MM1 Eng R 1970
M.S. Dees EN3 Eng R 1970
Lanny K Fisher SF3 Eng R 1970-1971 Griffith IN Y
D.G. Hoover MR3 Eng R 1970
C.R. Jones DCFA Eng R 1970
M.D. Joseph EN2 Eng R 1970
H.J. McDermott SF1 Eng R 1970
B.M. Miller FN Eng R 1970
M.L. Moody FA Eng R 1970
Bobby L Pierce SFC Eng R 1970
F.A. Pixler Jr. SFP2 Eng R 1970
J.M. Radson DC3 Eng R 1970
D.L. Rogers MM3 Eng R 1970
W.M. Schermerhorn SN Eng R 1970
F.L. Smith MM2 Eng R 1970
R. Smith FN Eng R 1970
J.L. Swain MM3 Eng R 1970
Harry M Welsh DC3 Eng R 1970
M Heisserer Eng R 1971-1973 Y
Steven J Lindt ENSN Eng R 1971 Dundalk MD
John Sullivan EN2 Eng R 1971-1974 St Louis MO
Mark A Weyeneth HT3 Eng R 1971-1973 Lees Summit MO
Bruce P. Isaak EN2 Eng R 1972-1975 Bismark ND Y Y
Mike Kuennen MR2 Eng R 1972-1974
Tommy Rottman EN2 Eng R 1972-1974 Laramie WY Y Y
Willie Bersabe FN Eng R 1975
Mark Braswell FN Eng R 1975
Chuck Burleson HT2 Eng R 1975
Paul Cairo MM3 Eng R 1975
Ward Carrol HT3 Eng R 1975
Jim Davis ENFN Eng R 1975
Jerry Guyton HTFR Eng R 1975
Bill Haffey ENFN Eng R 1975
Richard Hancock MM3 Eng R 1975
Gary Harting HTFN Eng R 1975
Jim Johnson HT3 Eng R 1975
Mike Melzer FA Eng R 1975
Terry Mucklow HTC Eng R 1975
Nick Puetz HT2 Eng R 1975
Jeff Rawls HTFN Eng R 1975
Dan Reese HT3 Eng R 1975
David Sines HT3 Eng R 1975
Steve Smith HTFN Eng R 1975
Greg Stohl MM2 Eng R 1975-1977 Sisters OR Y
Charlie Tasaka EN2 Eng R 1975-1977
Steve Trainer ENFN Eng R 1975
Bruce Underwood HT2 Eng R 1975-1977 Y
Tommy Walker MR2 Eng R 1975-1977
Ted Waymeyer HT3 Eng R 1975
Greg Wilson HT3 Eng R 1975
Steven Wood HT1 Eng R 1975
Jim Young MRFN Eng R 1975
Kevin P Benware ENFN Eng R 1976-1977 Watertown NY
William Turner Jr. EN3 Eng R 1976-1979
Bingham HT1 Eng R 1977
Bryant MM2 Eng R 1977-1980
Eichhorn HT3 Eng R 1977
Harrison ENFN Eng R 1977
Lahmann HT2 Eng R 1977
Lang HTC Eng R 1977
Lucier HTFN Eng R 1977
Rivamonte HTFN Eng R 1977
Shelly FN Eng R 1977
Supernaught HTFN Eng R 1977
Whaley HTFA Eng R 1977
Lee Cappis DC2 Eng R 1978-1980
Brian C McDowell MR2 Eng R 1978-1980 Garden City KS Y
Ellis R. (Casey) Warner EN2 Eng R 1978-1982 Troy OH Y
Richard Dale Craighead HTC Eng R 1979-1980 Vernon TX Y
Lucas Straw EM2 Eng E 1979-1983 Joseph City AZ Y
Bowles HTFN Eng R 1980
Tony Connell HT2 Eng R 1980-1982 New Braunfels TX Y Y
James Cooper HT2 Eng R 1980-1982 Chaffee MO
Hall ENFN Eng R 1980
Johnson HT1 Eng R 1980
Larsen ENFN Eng R 1980
Lawson FA Eng R 1980
Locquiao EN1 Eng R 1980
Mapstone HT2 Eng R 1980
Emmet Massey EN3 Eng R 1980-1982
May HTFN Eng R 1980
Morales ENFN Eng R 1980
Murphy HT1 Eng R 1980
Carl E Newell MM1 Eng R 1980-1983 Winter Haven FL Y
Roderick ENFN Eng R 1980
Tucker HTFN Eng R 1980
Vick EN2 Eng R 1980
Marcus Baker HTC Eng R 1981
Chuck Finn HT3 Eng R 1981
William Hinson HT1 Eng R 1981-1984
Steitz HT1 Eng R 1981
John Stiner HT2 Eng R 1981-1985
Vinci Vical HT Eng R 1981-1982 Poulsbo WA
Vinci Vidal HT3 Eng R 1981-1982
Rizal Alvarado MM3 Eng R 1982-1984
Jose Basilio MM1 Eng R 1982-1984
Kent Bethel HTFN Eng R 1982
Timothy Clodwick HT3 Eng R 1982
David Cooper HT3 Eng R 1982
Karl Cramer HT2 Eng R 1982
Segundo Cruz EN2 Eng R 1982-1984
Sean Danaher HT2 Eng R 1982-1984
Harvey Hatcher HT3 Eng R 1982-1984
Scott Konvalin MM3 Eng R 1982
Scotty Lane HT2 Eng R 1982-1984
James Lilley EN3 Eng R 1982
Carl Lindecrantz FR Eng R 1982
William Mogg EN3 Eng R 1982
Richard Norman HT2 Eng R 1982-1984
Jodi Roderick MM3 Eng R 1982
Douglas H Shannon MR1 Eng R 1982-1985 Tioga TX Y
Dave Singer DCCS(SW) Eng R 1982-1984 Guam Y
Gary Sletterink (D) ENC Eng R 1982
Billie Smith HT1 Eng R 1982
Austin Smoot HT3 Eng R 1982
Dennis Stietz HT1 Eng R 1982
Tony Turner MRFN Eng R 1982
Jeffrey A Wagner MM3 Eng R 1982-1985 Conesus NY
Robert Chandler EN3 Eng R 1983-1984
James Dobbs EN3 Eng R 1983-1984
Russell Hackler HT2 Eng R 1983-1984
Harold Henry LaLonde Eng R 1983-1985
Joseph Nagy HTFN Eng R 1983-1984
George Ross (D) HTC Eng R 1983-1984 Guthrie OK
Jeffrey A Beer HT2 Eng R 1984 Charlotte NC
Benko EN2 Eng R 1984
Bruce Campbell HT2 Eng R 1984
Clint C. Dougherty MM1 Eng R 1984-1987 Ridgecross CA Y
Robert Gutierrez HTFN Eng R 1984
Glenn Hill EN3 Eng R 1984
Hill FA Eng R 1984
Keith Jantz MR3 Eng R 1984
Reed FA Eng R 1984
Joseph Zurenko EN3 Eng R 1984-1987
Preston Elliot HT3 Eng R 1985
Brooke A Harper HTC Eng R 1985-1988 Tulsa OK Y
Terrence Quinn HTC Eng R 1985
Ron Teske MMCS(SW) Eng R 1985-1988
Darin W West HT3 Eng R 1985-1987 Arlington TX
Bryan A Caillouette MMFN Eng R 1986-1991
Troy Graff EN Eng R Salt Lake City UT
Christopher Hoffman HT3 Eng R 1986
Troy Graff Newby EN Eng R 1986 St George UT
Jess Ollila HT3 Eng R 1986
Clyde Penn MM1 Eng R 1986-1988 Colorado Springs CO
John Spaulding HT1 Eng R 1986-1981
Eddie L Thomas DC3 Eng R 1986-1988
Bill Bates ENCS Eng R 1987-1989 Coronado CA Y
Jaymond Calmes HT2 Eng R 1987-1991 Atlanta GA
Edward C Grandal DC1(SW) Eng R 1987-1991 Cairo GA Y Y
Terry J McKibbin EN2 Eng R 1987-1991 Vincennes IN Y Y
Bob Tippins EN3 Eng R 1987-1989
Michael Trebus MM3 Eng R 1987-1990 San Diego CA Y Y
Bob Allen MM3 Eng R 1988
Ronald Barnett MM1 Eng R 1988
Bob Bruner FA Eng R 1988
Edrick Callejo DC3 Eng R 1988-1991
Mark Cornell DC1 Eng R 1988
Eddie Davis MM1(SW) Eng R 1988
Jimmie Fail FN Eng R 1988-1992 Frankston TX Y
Antonio Freire MM2 Eng R 1988
Shawn Harmon FA Eng R 1988
Thomas Kingsbury HTFN Eng R 1988
Francis Laranang MRC(SW) Eng R 1988
Gary MacMonigle MM2 Eng R 1988-1990 Aliso Viejo CA Y
Randy McKinney EN1 Eng R 1988
Tim Neal MM2 Eng R 1988
Lonnie Peck HT1(SW) Eng R 1988
James Reese MM2 Eng R 1988
Sean Reneau MM3 Eng R 1988
Scott D Silk DCC Eng R 1988-1990 Chesapeake VA Y
Dennis Steitz DCC Eng R 1988
John M Walls DC2 Eng R 1988-1991 Y
Vernon Ward DC3 Eng R 1988
Robert J. Wilson EN3 Eng R 1988-1990 Baytown TX Y
Juan M Carrillo HT3 Eng R 1989-1992 Selma CA Y
Gene Nyland HT1 Eng R 1989-1991
Allen Stamford DC Eng R 1989 Ingram TX
Jeff Foster DC2 Eng R 1990-1993 Elizabeth City NC Y
Brian S Donley DC2 Eng R 1991-1993 Valley Center KS Y Y
Christopher Hanna HT Eng R 1991 OH
Eric King HT Eng R 1991 Aynor SC
Steve Fosjord DC2 Eng R 1992-1993
Tom A Haymes HTFN Eng R 1992-1993 Wahiawa HI Y
Gregory A Kimball DC1 Eng R 1992 Kamiah ID
Jeff McIntosh HT1 Eng R 1993-1993 Y
Alan Price HT1 Eng R 1993
Bobby J Pierce HTC Eng R Y
David L Alitz FA Eng Eng * 1964
Dale A Allmeroth FN Eng Eng * 1964-1966
Allan R Ashler FA Eng Eng * 1964
Montague R Bailey FA Eng Eng * 1964 Los Angeles CA Y Y
Edward E Bergman FA Eng Eng * 1964
Robert L Blair FA Eng Eng * 1964-1966
Vernon W Boling Jr FA Eng Eng * 1964
James J Bollin FN Eng Eng * 1964-1966
George D Burckley FA Eng Eng * 1964
William E Cox FA Eng Eng * 1964
Daniel A Craig FA Eng Eng * 1964
Gus Elkins FA Eng Eng * 1964
Ronald L Hag FA Eng Eng * 1964
Larry C Hill FA Eng Eng * 1964
Robert M McLean FN Eng Eng * 1964-1966
Lyle K Miller FN Eng Eng * 1964-1966
Robert M Shoop FN Eng Eng * 1964-1966
Milauale R Solaita FA Eng Eng * 1964
Thomas W Stevenson FN Eng Eng * 1964-1966
Frank E Tyson FN Eng Eng * 1964-1966
Douglas A Whiting FN Eng Eng * 1964-1966
Lloyd Brockman FN Eng Eng 1965-1966
Peter R Buttle FA Eng Eng 1965-1966
Julian R Cabug Jr FN Eng Eng 1965-1966
Robert T Canaan FA Eng Eng 1965-1966
Ralph W Corbin FN Eng Eng 1965-1966
Robert F Gaydula FN Eng Eng 1965-1966
Paul D Irvine FA Eng Eng 1965-1966
Timothy R Monell FA Eng Eng 1965-1966
Jim A Newberry FA Eng Eng 1965-1966
Thomas Perez FN Eng Eng 1965-1966
James B Perry FA Eng Eng 1965-1966
Norman E Pruitt FN Eng Eng 1965-1966
David W Ray FA Eng Eng 1965-1966
Joseph W Vanosten FA Eng Eng 1965-1966
Rickey L Williams FN Eng Eng 1965-1966
John K Bergeron FN Eng Eng 1966
Richard T Burke FA Eng Eng 1966
Campbell FR Eng Eng 1966
Wilbert B Cunning FA Eng Eng 1966
Cal Feagins FA Eng Eng 1966
Thomas J Fite FA Eng Eng 1966
Quinten D Fraser FA Eng Eng 1966
Prince A Hall FA Eng Eng 1966
William H Hatcher FA Eng Eng 1966
Albert T Jaramillo FA Eng Eng 1966
Thomas H Jones FA Eng Eng 1966
Karlton Kinman Jr FA Eng Eng 1966
Jackie L Marshall FN Eng Eng 1966
Ronnie V Martin FA Eng Eng 1966
Lawrence G Pfeil FA Eng Eng 1966
Randy Richmond FR Eng Eng 1966
Florian Romanowski FA Eng Eng 1966
Richard D Sherman FA Eng Eng 1966
James L Vantine FN Eng Eng 1966-1967
Karl P Vogts FA Eng Eng 1966
Merrick J Weiss FA Eng Eng 1966
Michael D Whiting FA Eng Eng 1966
John M Wick FN Eng Eng 1966
Pruit FN Eng Eng 1967
Mark Waldman FR Eng Eng 1967
Hummel FN Eng Eng 1968
King FN Eng Eng 1968
Don Jones FN Eng Eng 1970-1971
Bruce T Fiorentino FN Eng Eng 1979-1980 Philadelphia PA Y Y
Carlos Milligan FR Eng Eng 1981
David Parks FR Eng Eng 1981
Robert Ballew FN Eng Eng 1982
Ronnie Crane FN Eng Eng 1982
Randall Gonslave FA Eng Eng 1982
Charles Burns FA Eng Eng 1983
Randall Gonzalves FN Eng Eng 1984
Delacruz FN Eng Eng 1985
James Madison FN Eng Eng 1985
Woodie C Stegall LT Nav NAV * 1963-1965 San Antonio TX Y Y
John D Keenan LTJG Nav NAV 1966
Robert Cochrane LTJG Nav NAV 1968 Perkiomenville PA Y
David L Kerstein LT Nav NAV 1969-1971
David Hall LT Nav NAV 1970-1972
Dennis H. Krieger LCDR Nav NAV 1973
Mike E Little LTJG Ops NAV 1974-1977
G.J.E. Smith LT Nav NAV 1975
D.P. Horne LT Nav NAV 1980
John R. Hickman LT Nav NAV 1981
Derk A. Johnson LT Nav NAV 1981
Michael Owens LT Nav NAV 1981
Tom Wholsen LT Nav NAV 1982
Charles L Meyers LT Nav NAV 1984-1986
Morgan Winebarger LT Nav NAV 1988
D.K. Thomas LT Nav ADMA 1966-1968
J.R. Pitzer LTJG Nav LEGAL 1975-1977
Snell LT Nav TRNG 1977
Thom Parham LTJG Nav PERS 1986-1990
Walter C Bentz YN3 Nav N/X * 1964-1966
Michael P Elliott SN Nav N/X * 1964-1966
C A Fergerstrom PNC Nav N/X * 1964
Patrick Furbee HM3 Nav N/X * 1964
Joe H Giddens PC2 Nav N/X * 1964-1966
J E Marifjeren HMC Nav N/X * 1964-1967
Lowell T Mitchell YNC Nav N/X * 1964-1966
Charles A Palm QMSN Nav N/X * 1964-1966
G W Perry QM3 Nav N/X * 1964
Arthur F Snyder YN3 Nav N/X * 1964-1966
Ronald M Still YN2 Nav N/X * 1964-1965 Virginia Beach VA Y
Ted L Watson QM1 Nav N/X * 1964-1966
Robert A Federighi (D) HM2 Nav N/X 1965-1967 Garland TX Y Y
Albert C Hammer QM3 Nav N/X 1965-1967 Butler PA Y
David A Kahn QM3 Nav N/X 1965-1966 Windsor CA Y Y
Michael D McGinnis (D) YN2 Nav N/X 1965-1968 San Antonio TX
Richard A Olson QM3 Nav N/X 1965-1967 New York NY Y
Cecil E Ransom YN3 Nav N/X 1965-1966
Rinaldo Colasanti QM1 Nav N/X 1966
Tom Davis YN3 Nav N/X 1966 Salisbury MD Y
Donald L Elam SN Nav N/X 1966
Robert Frederighi HM Nav N/X 1966 Garland TX
Wendell Gawthorp EMCS Nav N/X 1966-1967; 1982-1985 West Salem IL Y
Cecil E Kitchens PN1 Nav N/X 1966-1967
George A Luhrs QMCM Nav N/X 1966-1968 Chula Vista CA Y
Michael J Roland YN3 Nav N/X 1966-1968
Otis Spencer HMC Nav N/X 1966-1967 Pasadena CA Y Y
Sam Bishop YN3 Nav N/X 1968-1969 Elkin NC Y Y
Emro PN1 Nav N/X 1968
Janes YN3 Nav N/X 1968
Marr PNSN Nav N/X 1968
Santos YN2 Nav N/X 1968
Smith HN Nav N/X 1968
Thomas HM1 Nav N/X 1968
Michael D Glasser PC3 Nav N/X 1969-1971 Conestoga PA Y Y
Tim W. Mckay SN Nav N/X 1969-1971
Michael J Bertalan PC1 Nav N/X 1970-1972 Cleveland OH Y Y
Dayton L Borders YNC Nav N/X 1970
L.M. Brooks QM3 Nav N/X 1970
Ronald J Brubakken PN1 Nav N/X 1970-1972 Argyle, WI WI Y Y
Robert G Daley QM3 Nav N/X 1970-1972 Pittsburgh PA Y Y
Donald B. Danenhower YN2 Nav N/X 1970-1972 Yountville CA Y Y
J.P. Dapper QM2 Nav N/X 1970
J.E. Donnini SN Nav N/X 1970
Jerry L Favata SN Nav N/X 1970-1971
Jack C. Hays YN3 Nav N/X 1970-1971 Tecumseh OK Y Y
D.E. Hite QMSN Nav N/X 1970
S.M. Jones SN Nav N/X 1970
Tim Kelly HMC Nav N/X 1970-1974 Venice FL Y Y
L.D. Leggett PNSN Nav N/X 1970
P.A. Marchese PN2 Nav N/X 1970
S.J. Ryan HN Nav N/X 1970
Robert E Valline YN3 Nav N/X 1970-1971 Shelton WA Y Y
R.M. Welch QM3 Nav N/X 1970
Eddie C. Williams QM3 Nav N/X 1970-1973 Fordsville KY Y Y
W.B. Wright QM1 Nav N/X 1970
Jerd (Skeet) A Clayton YN3 Nav N/X 1971-1973 Bay City MI Y
Michael J Reddington HMSN Nav N/X 1972-1974 Apollo Beach FL Y
Dennis L Hogan PN1 Nav N/X 1973-1975 Mt Juliet TN Y
Thomas M Lee NC1 Nav N/X 1973-1976
Michael A Fiore QM2 Nav N/X 1974-1978 Boston MA
Thomas B. Gargus PNC Nav N/X 1974-1976
John D. Walker YN2 Nav N/X 1974-1975 Bend OR Y Y
Bill Ader PN3 Nav N/X 1975
C.L. Bryant HMC Nav N/X 1975
Steve Coker QMSN Nav N/X 1975
Steve Croaker QM Nav N/X TX
Dave Crosslin PNSN Nav N/X 1975
Delfin Dimasuay QM2 Nav N/X 1975-1977
Terry Fawley HM3 Nav N/X 1975
Rodney Foster QM3 Nav N/X 1975 Wallace ID Y
Kevin Furlong YNSN Nav N/X 1975 CA
Les Hettinger JO3 Nav N/X 1975
Rickie Kalb SN Nav N/X 1975
J.W. Krimbill PO2 Nav N/X 1975-1977
Tom Lee NC1 Nav N/X 1975
Robert P Manly YN2 Nav N/X 1975-1977 Union Park FL Y
Ronald Serafine YNC Nav N/X 1975-1977 Y
Ted Smith YN2 Nav N/X 1975
Chuck Stanton QM3 Nav N/X 1975
John Weeks PC3 Nav N/X 1975
Dan Welzien QM3 Nav N/X 1975
"JW" Wilson QMC Nav N/X 1975-1977
Wallace B Foreman QM1 Nav N/X 1976 Florence OR
Dudley QMSN Nav N/X 1977
Foley YNSN Nav N/X 1977
Francis MAC Nav N/X 1977
Grinkley PN3 Nav N/X 1977
James Hummel YN2 Nav N/X 1977-1979
Jenkins JOSN Nav N/X 1977
Krimbal YN3 Nav N/X 1977
Laue YNC Nav N/X 1977
Leathers YN1 Nav N/X 1977
Marsh QM3 Nav N/X 1977
Mikaio YN3 Nav N/X 1977
Nance QMSN Nav N/X 1977
Nelson YN3 Nav N/X 1977
Poe HM3 Nav N/X 1977
Woodie PN2 Nav N/X 1977
Woods PNCM Nav N/X 1977
Rene L Aleman (D) YN1 Nav N/X 1978 Wichita KS
Jackie James MA2 Nav N/X 1978-1981
Jaime Campbell YN3 Nav N/X 1979-1981 Port Hueneme CA
Bill Larrison NCC Nav N/X 1979-1982 Erwin NC
Dave Stinson QM2 Nav N/X 1979-1983 NY
Cole PN1 Nav N/X 1980
Aubrey Gittens PN3 Nav N/X 1980-1984
Goldfuss PN3 Nav N/X 1980
Gonzaga PNSN Nav N/X 1980
Hand QMC Nav N/X 1980-1981
Jackson PCSN Nav N/X 1980
Paternite HMC Nav N/X 1980
Ritzheimer QMSN Nav N/X 1980
Kenneth Roberts YN3 Nav N/X 1980-1984
Tony Biggs (D) HN Nav N/X 1981
Willie Blanding HM2 Nav N/X 1981
Duarte YN2 Nav N/X 1980-1981
Richard Gelinas YN2 Nav N/X 1981
David Gross PN3 Nav N/X 1981
Jamie Harris YNSA Nav N/X 1981
Calvin Hop YNSN Nav N/X 1981-1984
Ronnie Lamkin RP2 Nav N/X 1981
Richard W. Martin JO3 Nav N/X 1981
Zane Strader MAC Nav N/X 1981
William Toelkes HM1 Nav N/X 1981
Eric W Wenzel YN2 Nav N/X 1981-1985 Glendale AZ Y Y
John W Armstrong BTCM(SW) Nav N/X 1982-1985 San Diego CA Y Y
James Bumgarner PN1 Nav N/X 1982
Fred Catcott HMC Nav N/X 1982 Osage Beach MO Y Y
Richard Conway QM1 Nav N/X 1982
Anthony Couto QM2 Nav N/X 1982-1984
Kenny Curtiss QM3 Nav N/X 1982
James Day QM2 Nav N/X 1982
Tom Gillespie NC1 Nav N/X 1982
Michael Hall PCSN Nav N/X 1982
Max Hayes PCSN Nav N/X 1982
John Kane PNC Nav N/X 1982-1984
Brent Kirkland MM2 Nav N/X 1982-1984
Dennis Lally PN3 Nav N/X 1982
Carl Legg YN3 Nav N/X 1982
Michael Martin PN2 Nav N/X 1982
Duke Meade QM3 Nav N/X 1982
Ralph Nailon YN1 Nav N/X 1982
Paul O'Connor QM3 Nav N/X 1982
Tony Plummer PNC Nav N/X 1982
Mark Popham YNSA Nav N/X 1982
Ronald Riley QM2 Nav N/X 1982-1984
Eddie Scott SN Nav N/X 1982
Tyler Scott QM3 Nav N/X 1982
Bernard V Smith QM2 Nav N/X 1982-1984 Pineville OR
Thomas Taylor QM3 Nav N/X 1982
Peter Wheat QM3 Nav N/X 1982
Richard Browner RPSA Nav N/X 1983
Dan Carpenter YN1 Nav N/X 1983-1987 Wichita KS
Roger Drake YN3 Nav N/X 1983-1984 Nashville MI
Richard Fielden PN2 Nav N/X 1983
Timothy Lewis YN3 Nav N/X 1983-1984
Guillermo Pangilinan PNSN Nav N/X 1983-1984
Don Parramore MAC Nav N/X 1983
Joseph N Rodarte YN1 Nav N/X 1983 Sparks NV Y Y
Dale Snowberger JOSN Nav N/X 1983-1984
John E Sonterre YN2 Nav N/X 1983-1988 Mansfield TX Y
Daniel Talcott QM2 Nav N/X 1983-1984
James Bond PN1 Nav N/X 1984
Larry Brewer NCC Nav N/X 1984
Richard Dudek QM3 Nav N/X 1984
Carlos (Gonzo) Gonzales RP3 Nav N/X 1984-1986 Fairfield CA Y Y
Darrel Holmes YNSN Nav N/X 1984
Wilbur Jacobs QM3 Nav N/X 1984
Michael McFarland AG1 Nav N/X 1984
Ralph Nix HM3 Nav N/X 1984-1985 Y
Dale Pinchart PC2 Nav N/X 1984-1985 Y
Anthony L Bussard JOSN Nav N/X 1985-1987 Highland Park IL
Michael J Hof MACM Nav N/X 1985 Laurel MD
Fred Hollister NC1 Nav N/X 1985-1987
Frank May PN2 Nav N/X 1985
Richard L Arrey YNSN Nav N/X 1986-1988 Noroc CA Y
Wayne Ellis PC Nav N/X Washington DC
Stephen P Luty HM Nav N/X 1986-1988 Rochester NY Y
Max Crouch PNSN Nav N/X 1987-1988 Macon GA
Bob Kraskey PN3 Nav N/X 1987-1991 Hutchinson MN Y
Kevin LeBlanc RPSN Nav N/X 1987-1989 Houston TX Y
Rene' Protacio PNC Nav N/X 1987-1988
Ken Slay YN2 Nav N/X 1987-1988 Midland TX
Jimmy Bell NCC Nav N/X 1988
Albert Childs MAC(SW) Nav N/X 1988
Tom Cobb QM3 Nav N/X 1988
Steve Corbin YN3 Nav N/X 1988
Jim Crabb FC2 Nav N/X 1988
Cary DeVan QM3 Nav N/X 1986-1988
Pete L Drabick RP Nav N/X 1988 Stottville NY
Lonie Eveleigh PNCS(SW) Nav N/X 1988
Charles Ferrer HMC(SW) Nav N/X 1988
Decarlos Lewis QM3 Nav N/X 1988
Don Linao YNC Nav N/X 1988
Seferino Maldonado YNSN Nav N/X 1988-1991 USS Nimitz
Henry Mapps YNSN Nav N/X 1988
Anthony Robinson PN2 Nav N/X 1988-1989
Richard C Robinson HM2 Nav N/X 1988-1990 Bremerton WA
Dave Shaffer QM1 Nav N/X 1988
Jeff Shoemo QMSA Nav N/X 1988
Henri Stone PCSR Nav N/X 1988
Marlen Tait QM2 Nav N/X 1988
Derek H Tedder PC3 Nav N/X 1988-1991 Lexington SC Y
Kevin Toro HM3 Nav N/X 1988
Tony White QM3 Nav N/X 1988
Mike Wright HMC Nav N/X 1988
Robert Ewing QMC Nav N/X 1983-1989 Sasebo, Japan Y
Robert R Hallstein CMDCM Nav N/X 1989-1991 Jacksonville FL Y
David Lee YN3 Nav N/X 1989-1991
Terris L Porchea QM3 Nav N/X 1989 Rochester NY
James Bryson Dalrymple QM3 Nav N/X 1990-1993 Uvalde TX Y
Dwayne Hilton MA2 Nav N/X 1990-1992
Len (Pops) Murdoch NCC Nav N/X 1990-1993
Corey Stanton YN2 Nav N/X 1990-1993
Greg Barkley QMSN Nav N/X 1991-1993 IN
Travis Martin QM2 Nav N/X 1991-1993
Mike Schillinger PN Nav N/X 1991 Shinglehouse PA
Randall Daniel PN Nav N/X 1992 Detroit MI
Mike Fisher SA Nav N/X 1992-1993
Joseph P Espino YN1 Nav N/X
Michael J Estep PNC (SW) Nav N/X
Clarence E. Thomas HM1 Nav N/X
RADM William Walsh USN Ret LCDR Ops OPS * 1964-1965 Solana Beach CA Y Y
Robert M Nazak (D) LCDR Ops OPS 1966-1968
Vance H Morrison LCDR Ops OPS 1970
Joseph Lockett LCDR Ops OPS 1971-1973
John Curry LCDR Ops OPS 1973-1975
Michael J. Mills LCDR Ops OPS 1975-1977
Uricoli LT Ops OPS 1977
A.C. Myers LCDR Ops OPS 1980
Doyle LCDR Ops OPS 1981
Carl Carpenter LT Ops OPS 1987-1989 Corvallis OR Y Y
Chris Downey LCDR Ops OPS 1992-1993 Jacksonville FL Y
G R Johnston LTJG Ops COMMO * 1964
William A Gould LT Ops COMMO 1966
Edward F Hagan LTJG Ops COMMO 1970
Christopher T. Barber LT Ops COMMO 1975
Currier LTJG Ops COMMO 1977
Paul Shugart ENS Ops ACOMMO 1982
Nelson ENS Ops COMMO 1984
Brad Franklin LTJG Ops COMMO 1988
Phillip Franklin LTJG Ops CRYPTO 1988-1989
Gerard A Slevin LT Ops COMMO 1988 Brandon FL Y Y
Robert M Bjordahl (D) SMC Ops OC * 1964-1968 Seattle WA
Robert L Bowling SM2 Ops OC * 1964-1966
Richard E Brown RM3 Ops OC * 1964-1967 Union City MI Y
Burdeau RMSR Ops OC 1964
William Clark RM2 Ops OC * 1964-1966
Clarence E Clayton RDSN Ops OC * 1964-1966
Charles W Cutwright RD2 Ops OC * 1964
Robert H Dye SM1 Ops OC * 1964-1966
Lawrence E Goodwin Jr SMSA Ops OC * 1964-1966
Thomas D Greibe SM2 Ops OC * 1964-1968
Billy T Holcomb SM2 Ops OC * 1964
David R Holdaway RM3 Ops OC * 1964
Carl N Levorsen RM2 Ops OC * 1964
John W Long SM2 Ops OC * 1964-1966
Karl R Loth SM2 Ops OC * 1964-1966
Raymond R Miller RM2 Ops OC * 1964-1967
J F Noethlich RMC Ops OC * 1964
Claude D Peery Jr RM3 Ops OC * 1964-1966
William H Roberts RM1 Ops OC * 1964-1966
Charles E Rodenberry SM3 Ops OC * 1964-1966
William M Tate SM2 Ops OC * 1964-1966
James E Tune RM2 Ops OC * 1964
James D Vanderbeck RM3 Ops OC * 1964-1966 La Verne CA Y
Donald E Bergman RM2 Ops OC 1965-1966
Frank L Feeser (D) RMC Ops OC 1965-1968 San Diego CA Y
Rand R Niewiarowski RM3 Ops OC 1965-1966
Richard J Sandor RMSA Ops OC 1965-1966
Robert J Stella RM3 Ops OC 1965-1968
David G Ashby RMSA Ops OC 1966
Andrew V Casella RM2 Ops OC 1966-1968 Seabeck WA
John P Castle RMSN Ops OC 1966-1967 Lubbock TX Y Y
Daniel W Josiger SMSN Ops OC 1966-1968
Michael J Mahon RM3 Ops OC 1966-1968
Theodore P McIntosh RM3 Ops OC 1966
Ismael D Pantoja RMSA Ops OC 1966
Louie Span RM Ops OC 1966
Louie Spane RM Ops OC 1966 Mt Vernon WA
L.W. "Bill" Sperberg, Jr RM3 Ops OC 1966 Oceanside CA Y Y
Louis Vidrio Jr RMSN Ops OC 1966
Michael Roberson RMSR Ops OC 1967
Saucik SM3 Ops OC 1967
Stephen A Kraus SM2 Ops OC 1968-1969 Oceanside CA Y Y
Tate SM2 Ops OC 1968
Van Pelt RMC Ops OC 1968
Edwin N Hodge RMSN Ops OC 1969-1973
T.H. Benninghoven RM1 Ops OC 1970
D.R. Blashill RMSN Ops OC 1970
G.T. Brown SN Ops OC 1970
V.F. Burgess RM1 Ops OC 1970
Scott Dowling RM3 Ops OC 1970-1972
James Eastwood SM3 Ops OC 1970-1971 Manchester NH
T.J. Foley SN Ops OC 1970
Lawrence G. Garcia SM2 Ops OC 1970-1971 Joplin MO Y
Scott D Garvey RM2 Ops OC 1970-1971 Y
A.D. Hill SM3 Ops OC 1970
Thomas (Mickey) Houston SM Ops OC 1970 Wilmore KY Y Y
W.D. Huston SM3 Ops OC 1970
B.G. Loewe SM2 Ops OC 1970
C.J. Lynch SM2 Ops OC 1970
Daniel B Martin RMC Ops OC 1970
R.E. Spilker RM2 Ops OC 1970
R.D. Trevarthen RM2 Ops OC 1970
Toby Cruz RMSN Ops OC 1971-1974 Albuquerque NM Y Y
Phill Hatch (D) RM2 Ops OC 1971-1972 Waitsfield VT Y
Mark Martin SM Ops OC 1971 CO
David R Boudreau RM3 Ops OC 1972-1974 Modesto CA Y Y
Michael Lalancette RM2 Ops OC 1972-1973 Essex Junction VT Y Y
Guy Migliaccio RM2 Ops OC 1972-1973 Tuckahoe NY Y
Lyle D Olson SMCM Ops OC 1973-1975
Joseph L Casalino RM3 Ops OC 1974-1976 San Rafael CA Y
Bill Davis RM2 Ops OC 1975-1977
Ron Ecroat RM1 Ops OC 1975
Bill Ferrier RM1 Ops OC 1975
C.O. Fleming RMCS Ops OC 1975
Joe Gagliardi SMSN Ops OC 1975
Rob Gassie SM3 Ops OC 1975-1977 Lafayette LA
B.J. Hamblen SM3 Ops OC 1975
Craig Kagay SMSN Ops OC 1975
Mike Lynch RM3 Ops OC 1975
Gary Miller RM2 Ops OC 1975-1977
J.P. Mills RM2 Ops OC 1975-1977
John J Neidig RM3 Ops OC 1975-1977 Virginia Beach VA Y Y
Mark Pond SMSA Ops OC 1975
Ken Purifoy SM1 Ops OC 1975
Brian Rose RM3 Ops OC 1975
Cliff Wellin RMSA Ops OC 1975
Jon Acord SMSN Ops OC 1976-1978 W Bloomfield MI Y Y
Apriceno RMSN Ops OC 1977
Leon Bundy RM2 Ops OC 1977-1980
Case RMSN Ops OC 1977
Vic Colley RM1 Ops OC 1977-1980 Columbus OH
Eckroat RMC Ops OC 1977
John Engler SM2 Ops OC 1977-1981 IN Y
Foote RM3 Ops OC 1977
Grable RM2 Ops OC 1977
Kayay SM3 Ops OC 1977
Mahoney SMSN Ops OC 1977
McCarley SM2 Ops OC 1977
Peavy RM2 Ops OC 1977
Schroeder RMSN Ops OC 1977
Sleeman RM1 Ops OC 1977
Patrick M Bailey RM3 Ops OC 1978-1981 Danbury NH
Spencer Ferrell RM2 Ops OC 1978-1980
Donald Gruber RM2 Ops OC 1978-1981 Y
James Hall RMC Ops OC 1978-1981 Fort Worth TX Y
John W James SM2 Ops OC 1978-1981 Chouteau OK Y
Bill Martini RM2 Ops OC 1978-1981
Donald Masi RM1 Ops OC 1978-1980
Vic Mosaphir RM3 Ops OC 1978-1982 Miramar FL Y Y
Eugene N Sia SM3 Ops OC 1978-1980 Tonawanda NY
Leon Bailey RMSN Ops OC 1979-1982 Y
Lester D Littlejohn RM2 Ops OC 1979-1980 Arkansas City KS
David L Wilson RM2 Ops OC 1979-1982 Canton GA Y Y
Michael R Calloway Sr. RM2 Ops OC 1980-1983 Hazel Crest IL Y Y
Steve Cohen RMSN Ops OC 1980-1983 Y
Crews RMCS Ops OC 1980
Bradley Gabler RM1 Ops OC 1980-1984 Tashkent, Uzbekistan
Clarence E Graham RM1 Ops OC 1980-1980 Philadelphia PA
Jace Herrod SM2 Ops OC 1980-1982
Kellum RMSN Ops OC 1980
Massey RM1 Ops OC 1980
Dorin Matney RM2 Ops OC 1980-1982 Summitville IN Y
Reed SMC Ops OC 1980-1980
Ried RM2 Ops OC 1980
Robinson SMSN Ops OC 1980
Rupe RM3 Ops OC 1980
Owen W Seals RMCS Ops OC 1980-1983 Clinton MD Y Y
David Brainerd SM2 Ops OC 1981
Kenneth Flanick RM2 Ops OC 1981-1983 Powell OH
Boyd W Martin RM2 Ops OC 1981-1983 Mason MI Y Y
Robert I. Ridgeway RM2 Ops OC 1981-1984 Wilmington DE
Richard Saunders SM3 Ops OC 1981
Tim Saunders SM Ops OC 1981-1983 Y
Stumbo RM3 Ops OC 1981
Eddie Turner RM3 Ops OC 1981-1984 New York NY
Thomas Vogenitz RM3 Ops OC 1981
Gary Waffle RMC Ops OC 1981
Watson RM1 Ops OC 1981
Charles Abel SMC Ops OC 1982
Henry Charles RMSN Ops OC 1982
Travis Clyburn RMSN Ops OC 1982
Robert Davidson RM3 Ops OC 1982
Richard Fuentes RM3 Ops OC 1982-1984
Steven Lloyd RMSA Ops OC 1982
Christopher Pyles SMSR Ops OC 1982
Jeffery Shelmire RMSA Ops OC 1982
Doran Swartwood SMSR Ops OC 1982
Kenneth Boulware RM3 Ops OC 1983
Lemans Cruel (D) RM3 Ops OC 1983-1984
Stephen Decristofaro RM3 Ops OC 1983
Howard Garey RMC Ops OC 1983
Ernest Miller RM2 Ops OC 1983-1984
Richard Moore SM2 Ops OC 1983-1984
Errol Rivers RM1 Ops OC 1983-1984
Enoch Savior RMSN Ops OC 1983-1984
Danny Robert Snodgrass (D) RMC Ops OC 1983-1986
Steven Terrano RM/BT3 Ops OC 1983-1984
Glen A Zukauskas RMC Ops OC 1983-1985 Washington DC Y
Steven Beolet RMSA Ops OC 1984
Hugh Bullard RM1 Ops OC 1984
Jeffrey L Bumbaugh RM1 Ops OC 1984-1987 Larwill IN Y
Lou Castillo SM3 Ops OC 1984
Terry Fread RM1 Ops OC 1984
Tomas Macias RM2 Ops OC 1984
John Nugent SMC Ops OC 1984
Pittman RM3 Ops OC 1984
Randall Richnow SM3 Ops OC 1984
Chester Smotherman SM2 Ops OC 1984-1986
John Wells RM2 Ops OC 1984
Zukauskas RMSA Ops OC 1984
Nathan Fisher RM3 Ops OC 1985
Ranny Gaines RMSN Ops OC 1985
David Hamilton RM2 Ops OC 1985-1987 Renton WA
Don E Hilyer RM2 Ops OC 1985-1988 Summit NY
Rand Lee RMCS(SW) Ops OC 1985-1989 FPO AE Y Y
Samuel H Miller SM3 Ops OC 1985-1987 Middletown OH Y
Wayne T Bailey SMCS(SW) Ops OC 1986-1990 Philippines Y
Darryl Lambright RM2 Ops OC 1986
John H Chavez RM3 Ops OC 1987-1990 Y
Juan E Chavez RM2 Ops OC 1987-1989 Houston TX Y
Timothy J Docherty SM1 Ops OC 1987-1991 Paterson NJ
Anthony Graves SM3 Ops OC 1987-1989
Delbert L McDonald RMC(SW) Ops OC 1987-1990 IN Y Y
Angel Rivera RM3 Ops OC 1987-1989 VA Y
Robert A Smith RM2 Ops OC 1987-1991 Belleville IL Y
Jim Baker RMSN Ops OC 1988
Jeff Carroll RM1 Ops OC 1988
Darrin Garrett RMSN Ops OC 1988 Kansas KS
Bryce Jacobson RMSN Ops OC 1988
Steve Jones SM2 Ops OC 1988
Trace Kea SM3 Ops OC 1988
Gary Kimball RM2 Ops OC 1988
Steve Mauer RM3 Ops OC 1988-1992
Christopher L McCollin RM2(SW) Ops OC 1988-1990 San Antonio TX Y Y
Rich Pepper RMSN Ops OC 1988
Alido Rivera SM3 Ops OC 1988-1992 Youngstown OH Y
Jonathan Roush ET3 Ops OC 1988 Yokosuka, Japan Y
Charles Scott FA Ops OC 1988-1991
Bob Smith RM2 Ops OC 1988
Gary L Walker RM1 Ops OC 1988-1991 Etowah TN Y
David Walters RMSN Ops OC 1988
Jerry Wetherington SR Ops OC 1988
Russell Wigfall RMSN Ops OC 1988
Kevin Wolfe SM3 Ops OC 1988-1990
Jeff C Dewitt RM3 Ops OC 1987-1989
Duane A Morey RMC Ops OC 1989-1992 Corpus Christi TX
Keith Wilkerson RM3(SW) Ops OC 1989-1992 Dallas TX Y
Bruce Billouin RMSN Ops OC 1990-1992
Joseph Lewis Jr. SM2 Ops OC 1990-1993
Al Fanucchi Jr. SMC Ops OC 1991-1993
Todd C Gibbs RM2 Ops OC 1991-1993 Kingman AZ
Roman J Holowka RM Ops OC 1991-1994 Plainfield IN Y
Sean (Mac) K McLaughlin RM Ops OC 1991-1993 Fairport NY Y
John J Mintern RM3 Ops OC 1991-1993 Yokosuka AEP
Gary Panion IT3 Ops OC 1991-1993
Paoa Tauaa RM2 Ops OC 1991-1993
Ralph Powell RM Ops OC
Clarence E Roberts RM2 Ops OC
Richard T Saunders SM2 Ops OC
Richard E Botwright WO-1 Ops NTDS 1970
Matt Jaffe LTJG Ops NTDS 1972-1974 Y
William Kwake LTJG Ops NTDS 1974-1976
Lebbeus Curtis LT Ops NTDS 1975-1979
Robert Downey LT Ops NTDS 1987-1988 San Diego CA
W.J. Bartscher DS1 Ops OD 1970
William R. Cole DS2 Ops OD 1970-1971 Topeka KS Y
J.R. Crockard DS1 Ops OD 1970
C.W. Davis DS2 Ops OD 1970
D.D. Finch DS3 Ops OD 1970
G.M. George DS3 Ops OD 1970
D.A. Gorin DS2 Ops OD 1970
J.M. Padovich DS2 Ops OD 1970
D.E. Palmer DS3 Ops OD 1970
Gene S (Doc) Clark DS1 Ops OD 1972-1975 Peoria IL Y Y
Gary Cook DS2 Ops OD 1974-1975
Jim Lick DS Ops OD 1974-1975
David B Pattengale DS3 Ops OD 1974-1975 Rockford IL
Ben Riley DS2 Ops OD 1974-1975
John Bate DS3 Ops OD 1975-1977
Dave Coley DS2 Ops OD 1975 Slidell LA
B.J. Huett DS3 Ops OD 1975
Wesley May DSC Ops OD 1975-1977
Virgil McAffe DS3 Ops OD 1975
Steve Stancato DS2 Ops OD 1975-1977 Fremont CA Y Y
Steve Swartz DS1 Ops OD 1975-1977
Tom Pinkasavage DS2 Ops OD 1976-1977 Y
Hanson FTGSN Ops OD 1977
McAfee DS3 Ops OD 1977
Stabler DS3 Ops OD 1977
Turner DS1 Ops OD 1977
Whitt DS3 Ops OD 1977
Mark Schroeder DS3 Ops OD 1979-1981
Eduardo Solis DS2 Ops OD 1979 El Paso TX
Robert Swensen DS2 Ops OD 1979-1983 Boise ID
Baer DS2 Ops OD 1980
George Baillargeon DS1 Ops OD 1980-1984
George Kyle DSC Ops OD 1980 Sandy Hook CT
Mahute DS2 Ops OD 1980
Pucel DS2 Ops OD 1980
Rankin DS3 Ops OD 1980
Fred Buckley III DS2 Ops OD 1981-1984
Crownover DS2 Ops OD 1981
Norman Ross DS2 Ops OD 1981
Gregory J Thielen DS1 Ops OD 1981-1985 Cottage Grove MN Y Y
Fred Buckley DS2 Ops OD 1982
Florante Deogaygay DS2 Ops OD 1982-1985
Dale Fyhr DSCS Ops OD 1982
Joel Marsan DS2 Ops OD 1982
Thomas Benner DS3 Ops OD 1983
Timothy Holden DSC Ops OD 1983-1984
Byran King DS3 Ops OD 1983-1984
Nelson Lecodet DS1 Ops OD 1983-1984
Frank Mickens DS3 Ops OD 1983
Mark Plowman DS1 Ops OD 1983-1984
James Ross DS2 Ops OD 1983
Graves DS1 Ops OD 1984
Ingraham DS3 Ops OD 1984
John Peterson DS3 Ops OD 1984
Quicgley DS3 Ops OD 1984
Joshua L Monk DS2 Ops OD 1985-1988 Hinesville GA
Tracy Bratcher DS2 Ops OD 1986-1987
Doug Perkins DS3 Ops OD 1986-1988 Fort Worth TX
Dominic Foli DS2 Ops OD 1987-1989 Canada Y
Michael E Ray DS3 Ops OD 1987-1990 Columbiana AL Y
Ronald E Garside (D) DS2 Ops OD 1988-1990 Las Vegas NV
Fernando Lyons DS2 Ops OD 1988-1990 Franklin WI Y
Isagani Rojo DS1 Ops OD 1988
Chris Slabchuck DS3 Ops OD 1988
Bill VanKirk DS3 Ops OD 1988
Gary VanMeter DS3 Ops OD 1988
Brad Whitehead DS1(SW) Ops OD 1988
Dwayne C Vincent DS3 Ops OD 1989-1992 Klamath Falls OR
Mark D Andresen DS Ops OD 1990 Bayfield CO
Neil E. Sampson LT Ops EMO * 1964-1965 San Diego CA Y Y
James B Davis WO1 Ops EMO 1970
Carl Regan CWO3 Ops EMO 1972-1975 Orlando FL Y Y
R.E. Brown CWO3 Ops EMO 1975-1977
J.H. Jacks LTJG Ops EMO 1980
Robert S Rawlins LT Ops EMO 1983-1986 Jacksonville FL Y
Dan Welke LTJG Ops EMO 1988
Larry R Bare ETR2 Ops OE * 1964-1966 Broomfield CO Y
Robert J Filikpek ETR3 Ops OE 1964-1966
Robert A. Ford ETR2 Ops OE * 1964-1966 Warrenton VA Y
Henry Hill Jr ETR3 Ops OE 1964-1966
John W Lanahan ETR3 Ops OE * 1964-1966
Thomas D Lykens ETR2 Ops OE * 1964-1966 Edmonds WA Y Y
Fred McDaniel SN Ops OE 1964-1966 Wade NC
Charles V McXerns ET1 Ops OE * 1964
Ronald W Pearson ETN3 Ops OE * 1964
J M Polgar ETR3 Ops OE * 1964
James H Reno ET1 Ops OE * 1964
Joe L Rodriguez ETR2 Ops OE * 1964
Albert D Warden ETN2 Ops OE * 1964
Carlton E Whittle (D) ETN3 Ops OE * 1964-1966
Gary D. Breaker (D) ETR3 Ops OE 1965-1969 McHenry IL Y Y
Clark J Christenson ETRSN Ops OE 1965-1966
Charles E Daysh ETNSN Ops OE 1965-1966
Dennis M Mendyk ETN3 Ops OE 1965-1966
Thomas E MIlcer ETN3 Ops OE 1965-1966
Robert L Raede Jr ETCS Ops OE 1965-1967
Earl D Trantham ETR3 Ops OE 1965-1966 Pueblo West CO Y Y
Gary Braker ET Ops OE Belvidere IL
Jerry G Brown ETN3 Ops OE 1966
Stephen P Brown ETNSN Ops OE 1966
John B Dillon ETRSN Ops OE 1965-1966
Robert M Dudley ETN2 Ops OE 1966-1968 Longmont CO Y Y
Charles S Gordon ETR2 Ops OE 1966-1968 St. Louis MO Y
Mike Harper ETN3 Ops OE 1966-1968 Sebastopol CA Y
John I Hugdahl ETN3 Ops OE 1966-1968 Hudson WI Y
Walter Mays ETCS Ops OE 1966
Jerry L Miller ETRSN Ops OE 1966 Y
Patrick E Moore ETN2 Ops OE 1966-1968 Port Townsend WA Y
William Daniel Rassett ETR3 Ops OE 1966-1968 Livingston TN Y Y
Alfred N Sorensen ETR2 Ops OE 1966-1967 Denver CO
Donald W Bowles ETN2 Ops OE 1967-1969 Indianapolis IN
Patrick Lydon ET Ops OE 1967-1969 IL
Tim Westrich ET2 Ops OE 1967-1968 Fairview TX Y Y
Dave W. Bullen ET1 Ops OE 1969-1972
Wayne Meth ET Ops OE 1969 NM
Gary D. Oberg ETR2 Ops OE 1969-1973
Joseph A Toivola ETN3 Ops OE 1970 Tombstone AZ
L.E. Janssen ETR2 Ops OE 1970
P.A. Koskinen ET1 Ops OE 1970
W.B. Mieth ETN3 Ops OE 1970
H.V. Murgatroyd ETN2 Ops OE 1970
J.W. Parish ETN2 Ops OE 1970
George F Pokarney ETCS Ops OE 1970
J.A. Prusch ETN2 Ops OE 1970
Victor Maxwell ETNSN Ops OE 1971-1974 Tempe AZ Y Y
Peter E Woodward (D) ETCM Ops OE 1972-1976 Houma LA Y
Kevin W Jelley ETSN Ops OE 1974-1975 La Grange IL
Joe Alonso ETR3 Ops OE 1975
Dale Ankrow ETN2 Ops OE 1975
Ricky A Berkey ETN3 Ops OE 1975-1978 Columbus IN Y
John Davis ETR2 Ops OE 1975-1977
Frank Entemann ETN3 Ops OE 1975
Bob Freeman ET1 Ops OE 1975
Bill Johnson ETR3 Ops OE 1975-1977
Ken Jorgensen ET1 Ops OE 1975
Mike Kuchenreuther ETN3 Ops OE 1975
Chuck Muller ETR2 Ops OE 1975
Doug Myers ETN3 Ops OE 1975
Paul Olsen ETSN Ops OE 1975
Dave Ott ETR2 Ops OE 1975 Chandler AZ
Nicholas Quarm ETSN Ops OE 1975-1977 TX Y
Mark Woodside ETN3 Ops OE 1976-1978 Hollywood MD Y Y
Chesmore IC3 Ops OE 1977
Dayon ETSN Ops OE 1977
Joseph R Doherty ET3 Ops OE 1977-1980 Paola KS
Jaymes ETN3 Ops OE 1977
Jorgenson ET1 Ops OE 1977
Kettles ETR3 Ops OE 1977
McKerns ETCM Ops OE 1977
Meloch ET2 Ops OE 1977
Oliver ETSN Ops OE 1977
Strauss ET1 Ops OE 1977-1980
James A Waters ETR2 Ops OE 1977
Richard Alegra ETR3 Ops OE 1978-1980
Dayan ET2 Ops OE 1980
Denheuval ET3 Ops OE 1980
Donald Frazier ET1 Ops OE 1980-1982 Hesperia CA Y Y
Guy Hudson ET1 Ops OE 1980-1982 Y
Huntley ET2 Ops OE 1980
Leavitt ET1 Ops OE 1980
James G Loney ET3 Ops OE 1980-1981 Elmendorf TX
Moyes ET3 Ops OE 1980
Preimesberger ETC Ops OE 1980
Swan ET3 Ops OE 1980
Swayze ET3 Ops OE 1980
Randy Vandenhuevl ET1 Ops OE 1980-1982
Kevin Irla ET2 Ops OE 1981-1984
Philip O Jackson ET2 Ops OE 1981
Paul Kiser ET1 Ops OE 1981
Terrance Andrada ET3 Ops OE 1982
Michael Betts ETSN Ops OE 1982
Bryan Hagebusch ET1 Ops OE 1982
Howard Kling ETC Ops OE 1982-1986 Des Moines IA Y Y
Steven Meade ET2 Ops OE 1982
Stephen Mikusek ET3 Ops OE 1982
Phil Molter ET2 Ops OE 1982-1984 Y Y
Daniel M Ohr ET1(SW) Ops OE 1982-1984 La Jolla CA
Gregory Ott ET1 Ops OE 1982
Roger Walkup ET2 Ops OE 1982
Mark Williams ET3 Ops OE 1982-1984
Byron Bustamante ET2 Ops OE 1983-1985
Russell J Coletti ET3 Ops OE 1983-1984 N Charleston SC
Jerry Hunt ET2 Ops OE 1983
Randall Sandoval ET3 Ops OE 1983
Charles Stuart ETC Ops OE 1983
Warren B Chinn ET2 Ops OE 1984-1987 Burgaw NC Y
Richard P Kidd ET3 Ops OE 1984-1987 Buffalo NY
McHough ET3 Ops OE 1984
Mark A McHugh ET3 Ops OE 1984-1986 Lakewood CA Y
Stanley McIntosh ETC Ops OE 1984
Kevin Miller ET3 Ops OE 1984 New Bremen OH
Schmaltz ET2 Ops OE 1984
Donald Sexton ET3 Ops OE 1984
Smith ET3 Ops OE 1984
Robert A Stoudt ET3 Ops OE 1984-1987 Jacksonville FL
Keith Bland ET3 Ops OE 1985 Magnolia NC
Jonathan Lontoc ET2 Ops OE 1985-1988
Dennis Fitzgerald ET3 Ops OE 1986-1988 Virginia Beach VA Y
Kevin O'Brien ET2(SW) Ops OE 1987-1990 Clearwater FL
Bob Bennett ET2(SW) Ops OE 1988 MN
George W. Davis ETCS Ops OE 1988-1991 Orleans NE Y
Jim Ford ET3 Ops OE 1988
John Geel ET2 Ops OE 1988
Jim Hadley ET2 Ops OE 1988
Charles N Horne ETC(SW) Ops OE 1988
Bob Jury ET2 Ops OE 1988
Peter N Matthews ET1 Ops OE 1988-1990
Dave Mead ET3 Ops OE 1988
Mike Nicolini ET3 Ops OE 1988
Super Pace ET1 Ops OE 1988
Gary Teachout ET2 Ops OE 1988
Ed Willett ET2 Ops OE 1988
Jonathan J Lorenz ET3 Ops OE 1989-1990 San Diego CA
Anthony Marrow ET3 Ops OE 1989-1993
Brian A Rider ET2 Ops OE 1989-1993 Colorado Springs CO
Cyril Robinson ET2 Ops OE 1989-1990
Anthony J Morrow ET Ops OE 1990 Gilbert AZ
Jason S Tauzer ET2 Ops OE 1990-1993 Kapolei HI
Matt Clark ET1 Ops OE 1991-1992 Columbia TN Y
Jeremy B Covert ETSN Ops OE 1992-1993
Buckley ET1(SW) Ops OE 1993 NAS Whidbey Island WA Y
Robert E Bennett ET1 Ops OE
Stanley MacIntosh ETC Ops OE
James A. Walker ETR Ops OE
H A Bradshaw ENS Ops ACICO * 1964 TX
T P Whaley LT Ops CICO * 1964
Alexander H Harris LTJG Ops ACICO 1966
James Whalen LT Ops CICO 1966
Wes Cochrane LTJG Ops OI 1967-1969 Stillwater MN Y
Paul W Lindoerfer LT Ops CICO 1970-1972
Stephen Russ LT Ops CICO 1970
Robert C Blanchard LT Ops CICO 1972-1974
Michael D Robertson LTJG Ops CICO 1972-1975 Mead WA Y Y
James D. Barron LT Ops CICO 1974-1975
Wing LJTG Ops CICO 1977
P.P Riconscente LT Ops CICO 1980
D.G. Yoshihara LTJG Ops CICO 1980-1981
Rick Pandes LT Ops CICO 1981
Gregory Bair LTJG Ops CICO 1983-1984
Alan J Abramson LT Ops CICO 1988-1989 Warwick RI Y Y
Rick Csuhta LTJG Ops ACICO 1988
Mark Davies CWO2 Ops ACICO 1988
William T Bearer RD2 Ops OI * 1964-1966
Earl Beniek OS2 Ops OI 1984 Aiea HI
Dwight A Berner RD2 Ops OI * 1964-1966
Cornel J Borgerding RD3 Ops OI * 1964-1966 Riverhead NY Y
Donald J Carunchio RD1 Ops OI * 1964-1968 Pensacola FL Y Y
Ronald L Christen RD3 Ops OI * 1964-1966
Michael W Conley RD3 Ops OI * 1964-1966
Gilbert A Crawford RD2 Ops OI * 1964-1966
Harry R Digiorgio RD3 Ops OI * 1964-1966
William D Foster RD1 Ops OI * 1964-1966
Larry D Frazier RD2 Ops OI * 1964-1966
Orlando E Harris RM3 Ops OI * 1964-1966
Michael F Hoffman RD2 Ops OI * 1964-1966
John E Kennick (D) RDCS Ops OI * 1964-1967
Charles R Larson RD3 Ops OI * 1964
Alfred T Lee RD3 Ops OI * 1964-1966
Robert D Little RDSN Ops OI * 1964
John A Mercier RD2 Ops OI * 1964-1966
Stephen M Meyers RD3 Ops OI * 19641966
William F Pierce II RD2 Ops OI * 1964-1966
John R Purdie RD3 Ops OI * 19641966
Gilbert Richardson RD3 Ops OI * 1964-1966
John L Sweet RD1 Ops OI * 1964
Jerry L Thomas RDSN Ops OI * 1964-1965 Dahlgren VA Y
Robert A Went RD1 Ops OI * 1964
William H Woodall RD2 Ops OI * 1964
David J Holtz RD3 Ops OI 1965-1968 Salmon ID Y Y
Thomas E Jackson RD3 Ops OI 1965-1966
Stephen C Jicka RDSN Ops OI 1965-1966
Thomas Kerr Jr RD3 Ops OI 1965-1967 Y Y
OSC Louis Larson USN (Ret) RD1 Ops OI 1965-1967 Helena MT Y
William G Morrow RDSA Ops OI 1965-1966
William J Batley RD2 Ops OI 1966-1968
Danny D Beaver RDSN Ops OI 1966 Yakima WA
Charles R Calica RD3 Ops OI 1966-1968 Y
Charles R Fellers RD3 Ops OI 1966
Gerry Lee Hartman RDSA Ops OI 1966
Fred R Lipke RDSN Ops OI 1966
Larry J Luter RDSN Ops OI 1966
James C Nardine RDSN Ops OI 1966
David S Schlice RD3 Ops OI 1966-1968
Schupe RD2 Ops OI 1966-1968
Jon J Smith RDSN Ops OI 1966
Roger K Wink RD1 Ops OI 1966
Benjamin M Ybarra RDSN Ops OI 1966
George Abbott RD Ops OI 1967-1968 Shawnee Mission KS
Mulhern RDSN Ops OI 1967
John R Rinock RD2 Ops OI 1967-1969 Harbor Springs MI Y
William E Bigger (D) RDC Ops OI 1966-1968 Y
Carroll RD2 Ops OI 1968
Foster RD1 Ops OI 1968
Gary J Fruits RD2 Ops OI 1968-1969 Winfield KS
Ragland RD1 Ops OI 1968
Smith RD3 Ops OI 1968
Jon W Thomas (D) RD3 Ops OI 1968-1969
Chandler Beard RDC Ops OI 1970
K.R. Cass RDSN Ops OI 1970
R.H. Clark RD3 Ops OI 1970
Michael D Conley RD2 Ops OI 1970-1972 Anna Maria FL Y
M. Dillard RD1 Ops OI 1970
W.W. Farley RD1 Ops OI 1970
K.N. Fox RDSN Ops OI 1970
J.K. Gillespie RD2 Ops OI 1970
T.H. Heimbach RDSN Ops OI 1970
J.W. Jackson SN Ops OI 1970
G.L. Johnson SN Ops OI 1970
H.J. Jones RDSN Ops OI 1970
L.C. Kennedy SN Ops OI 1970
Edward S Koester RDC Ops OI 1970
T. Leutwiler SN Ops OI 1970
Richard T Lohmeyer OS2 Ops OI 1970-1973 W Springfield MA Y
J.L. Merritt RDSN Ops OI 1970
Dwight C Miller RD3 Ops OI 1970-1973 San Diego CA Y
Van P Monteith RDC Ops OI 1970-1972 Rosamond CA Y Y
J.A. Nace SN Ops OI 1970
T.R. Norton RDSN Ops OI 1970
A.E. Null RD3 Ops OI 1970
J.R. Ollson RD2 Ops OI 1970
S. Parrish SN Ops OI 1970
T.A. Philips SN Ops OI 1970
G.E. Ries RDSN Ops OI 1970
A.R. Rodriquez SN Ops OI 1970
C.H. Rogers RDSN Ops OI 1970
C.J. Rogers RD2 Ops OI 1970
D.A. Ruemmler RD1 Ops OI 1970
C.R. Russell RDSN Ops OI 1970
Gary R Russell OSCS(SW) Ops OI 1970-1971
M.J. Sinon RDSN Ops OI 1970
Charles M Taylor RDCS Ops OI 1970
T.A. Watson RD2 Ops OI 1970
P.A. Wilson RD1 Ops OI 1970
L.D. Wiseman RD3 Ops OI 1970
Robert Mehl PNSA Ops OI 1971-1973 Oceanside CA Y Y
Thomas L Hollingsworth OS3 Ops OI 1972-1975 Mandan ND
Henry L Merluzzi OS3 Ops OI 1972-1973 Haines City FL Y
Robert H Moeller OS2 Ops OI 1972-1974 Concord VA Y
Timothy C. Small OS3 Ops OI 1972-1976 Hyannis MA
Dave A Valo OS3 Ops OI 1972-1974 Burnsville MN Y
Jeffrey M Faircloth OS Ops OI 1973-1975 Minneapolis MN
Brian J Hull OS3 Ops OI 1974-1976 Rowland Park KS
William Riley OS2 Ops OI 1974-1978 Chicago IL Y
Jeff Bricker OS2 Ops OI 1975-1977
Dave Brittian OS2 Ops OI 1975
Steven Bullock OSSN Ops OI 1975
Mike Dunks OSSA Ops OI 1975
Bob Felix OS2 Ops OI 1975-1976 Houston TX Y
Jerry Gembrell OS3 Ops OI 1975
Tony Henry OS2 Ops OI 1975-1977
John Jalo OSSN Ops OI 1975-1977
Wayne Jalo OSSA Ops OI 1975
William Johnson OS3 Ops OI 1975-1977 Phoenix AZ
Calvin King OS3 Ops OI 1975
Robert Koenig OS3 Ops OI 1975
Royce Lambert OS1 Ops OI 1975
Derek Leistra OS2 Ops OI 1975-1980 Crestline CA Y
Scott Niddrie OSSA Ops OI 1975
Robin Pitzer OS2 Ops OI 1975
Jim Prise OS1 Ops OI 1975
Joseph H Raby OSC Ops OI 1972-1975 San Diego CA Y Y
Benjamin Reed OS3 Ops OI 1975-1977 Virginia Beach VA Y
Buzz Riley OSSN Ops OI 1975
Wilfred Roybal OSSA Ops OI 1975
Glenn Thomas OSC Ops OI 1975-1977
Warren Thomson OSC Ops OI 1975
Ed Vitali OS3 Ops OI 1975
Jim Williams OSSN Ops OI 1975
Wayne Worzella OSSN Ops OI 1975-1977
Frederick J Henry OS3 Ops OI 1976-1981
Kenneth S Kozlowski OS2 Ops OI 1976-1978 Dublin OH Y
Kevin Moore OS1 Ops OI 1976-1980
J.R. Anderson OS Ops OI Denver CO
Andrews OS3 Ops OI 1977
Bollin OSSN Ops OI 1977
Dan Brown OSSA Ops OI 1977-1980
Collins OSSA Ops OI 1977
Coulson OS1 Ops OI 1977
Harmon OS2 Ops OI 1977
Lyle N Ladouceur OS Ops OI 1977 Pembina ND
McHugh OSSN Ops OI 1977
Gary Mulka OS2 Ops OI 1977
Ormsby OSSA Ops OI 1977
Pollard OS1 Ops OI 1977
Sifuentes OSSN Ops OI 1977
Stauffer OSSN Ops OI 1977
Sugg OSCS Ops OI 1977
Ulman OSSN Ops OI 1977
Welch OSSN Ops OI 1977
Wolf OSSA Ops OI 1977
Woodrift OSSA Ops OI 1977
Charles Dodsley OSC Ops OI 1978-1981
Marty Elliott OS3 Ops OI 1978-1980 Lees Summit MO
Bradley Gardner OSSA Ops OI 1978-1982
Leslie C Graybill OSSN Ops OI 1978-1980 Monument CO
Robert T Gumm OS2 Ops OI 1978 Rockville MD Y
Eric R Peters OS Ops OI 1978-1992 Anderson IN
Al Sears OSCS Ops OI 1978-1980
Roger A Sears OSCS Ops OI 1978-1981 Crystal River FL Y Y
Joseph V Elgar OS1 Ops OI 1979-1980 Suisun City CA
Kenneth J Peterson OS2 Ops OI 1979-1982 IN
Robert Young OS2 Ops OI 1979-1981 Pittsburgh PA
Belland OSSN Ops OI 1980
Tom Berry OS1 Ops OI 1980-1983 San Diego CA Y Y
Bernard Bostick OS3 Ops OI 1980-1982
Bryant OSSN Ops OI 1980
Dexter Burns OSSN Ops OI 1980 Nashville IN
Kenneth R. Davis OS Ops OI 1980 Owensboro KY
Dudley OS2 Ops OI 1977-1980
Espinoza OS3 Ops OI 1980
Mark S Griffith OS2 Ops OI 1980-1983 Tallahassee FL Y
Steve Hayes OSCM Ops OI 1980-1981 Y
Hodge OSC Ops OI 1980
William Hughes OS1 Ops OI 1980-1983 Washington DC
Krause OSSN Ops OI 1980
Ladoucer OS2 Ops OI 1980
David Lord OS1 Ops OI 1980-1983
Magner OSSN Ops OI 1980
Maslan OS3 Ops OI 1980
McAllister OS3 Ops OI 1980
McCauley OS1 Ops OI 1980
Bobby Penly OC1 Ops OI 1980-1984
Robillard OS3 Ops OI 1980
Saxe OS2 Ops OI 1977-1980
Edward Sugrue (D) OSCM Ops OI 1980-1982
Velasco OSSN Ops OI 1980
Michael Walsh OS3 Ops OI 1980 Van Nuys CA
Watkins OS3 Ops OI 1980
Belcher OSSA Ops OI 1981
Samuel Booth OS2 Ops OI 1981-1983
Joseph M Bracken OSC Ops OI 1981-1984
Carter OSSR Ops OI 1981
John Duffy OS1 Ops OI 1981-1984
Edward Grucza OS3 Ops OI 1981
John Hoffman OS2 Ops OI 1981
Clay Holmes OS3 Ops OI 1981
James (Tex) E Holter OS3 Ops OI 1981 Eureka Springs AR
Robert Kenny OS2 Ops OI 1981
William (Pappy) L Knapp OS2(SW) Ops OI 1981-1984 Tulsa OK
Stephen Lennon OS1 Ops OI 1981
Chris A Lochman OS2 Ops OI 1981-1986 Dayton NV Y
Christopher Lochman OS2 Ops OI 1981-1986
Scott Mansfield OS3 Ops OI 1981-1992
Carl Mebane OS3 Ops OI 1981-1985
Jeffrey Munn OS2 Ops OI 1981-1982
Scott Walker OSSR Ops OI 1981
Richard Antel OS2 Ops OI 1982-1984 Carlisle PA
Daniel Antrim OS1 Ops OI 1982-1984
Jonathan Ball OSSN Ops OI 1982
Brad Butler OS2 Ops OI 1982-1984
Allan Consbrock OS3 Ops OI 1982
Christopher Devine OSSN Ops OI 1982-1984
William Fallon OSCM Ops OI 1982-1984
Christopher Freeman OSSN Ops OI 1982
Alford Harp OSSN Ops OI 1982
Charles Ippolito OC2 Ops OI 1982
Lex Kirby OS2 Ops OI 1982-1984
Scott Locke OS1 Ops OI 1982
William McAdam OSSN Ops OI 1982
Michael McLaren OS3 Ops OI 1982-1984
Michael McRae OC3 Ops OI 1982
Ronald Morrison OS2 Ops OI 1982
Douglas Parlee OSSN Ops OI 1982
John Roppa OS3 Ops OI 1982
Terry D Shiflett OS2 Ops OI 1982-1984
Richard Slubar OS3 Ops OI 1982 Angleton TX Y
Robert (Earl) Stahl OS2 Ops OI 1982-1985 Angleton TX Y Y
Richard Stone OSSN Ops OI 1982-1984
Richard Stone OSSN Ops OI 1982-1984
Ronald D Tieman OS2 Ops OI 1982-1985 Lincoln IL Y Y
Victor Acosta OSSN Ops OI 1983-1984
Joe Carder OS2 Ops OI 1983-1984
Frank Carl OS2 Ops OI 1983-1986
Lee J Collins OSCS(SW) Ops OI 1983-1986 Kapolei HI Y
Barry Cross OS3 Ops OI 1983-1984 Bothell WA Y Y
Michael Debiak OS3 Ops OI 1983-1984
Michael Devillier OSSA Ops OI 1983
Richard Ferrin OSC Ops OI 1983
Carter Francis OS3 Ops OI 1983
David Fredreacea OS3 Ops OI 1983
Jordan Ham OS3 Ops OI 1983-1984
Robert Kenney OS1 Ops OI 1983
Stephen Lomicky OS2 Ops OI 1983-1986
Boyd Penson OSSN Ops OI 1983-1984
Mike Poreda OSC(SW) Ops OI 1983-1985 King George VA Y
John Richardson OS2 Ops OI 1983-1984
Steven Stoneburner OS2 Ops OI 1983
Michael Sweney OSSN Ops OI 1983-1984
Bobby Walters OSSN Ops OI 1983
Ken Buchanan OSSN Ops OI 1984 KY
OSCM Donald Buchanan, USN, Ret OS3 Ops OI 1984-1988 Y Y
Michael T Cash OSSN Ops OI 1984-1986 Humboldt TN Y
Perry Cawley OSSN Ops OI 1984
Hammitt OS1 Ops OI 1984
Bruce H Katz OS1 Ops OI 1984-1986 Bakersfield CA Y Y
James S Kingsland OS3 Ops OI 1984-1986 Loganville GA Y Y
Michael Ladislas OS3 Ops OI 1984-1985
Loren Obrey OS2 Ops OI 1984
Robinson OSSA Ops OI 1984
Marvin Sanchez OS2 Ops OI 1984
Thomas Yawn OS3 Ops OI 1984
John Daley OS2 Ops OI 1985-1989 Pittsburgh PA Y
Rodney Jackson OSSN Ops OI 1985-1987 Decatur AL
Jon Jones OS3 Ops OI 1985
Michael Pordea OS1 Ops OI 1985
Frank Whitten OSC Ops OI 1985-1987 New Bern NC Y
Brian Bradshaw OS2(SW) Ops OI 1986-1989
Brian Damron OS2(SW) Ops OI 1986-1991 Detroit MI
Everett Dehart OS3 Ops OI 1986
Randy Frank OS3 Ops OI 1986-1988 Orange County CA
Scott Jones OS2 Ops OI 1986-1988 Zephyrhills FL Y
Quintin J Kittle OS Ops OI 1986 Pittsburgh PA
Patrick A Payne OS2 Ops OI 1986-1988 Ruther Glen VA
Timothy Postert OS3 Ops OI 1986-1988 Temple TX Y
Robert T Whittington OS1 Ops OI 1986-1988 Runnemede NJ Y
Mike Diehn OS2 Ops OI 1987-1988 Enfield NH
Donald C Fauver OS2 Ops OI 1987-1990 Groton CT
John D Murray OSSN Ops OI 1987-1989
Benjamin Nelson OS1(SW) Ops OI 1987-1988
Lee Bennett OSSN Ops OI 1988
Doug Blumberg OSSA Ops OI 1988
Wayne Bowling OSSR Ops OI 1988
Chris Boyle OS3 Ops OI 1988 San Diego CA Y
Ron Bryant OS2 Ops OI 1988
Tracy Buck OSSN Ops OI 1988
Manuel I De La Fuente OS Ops OI 1988-1992 Martinsburg WV
Jeff Deis OSSA Ops OI 1988
Manuel Delafuente OSSN Ops OI 1988
Patrick Denny OSSN Ops OI 1988
Jon Chris Dragan OS2(SW) Ops OI 1988-1991 Latrobe PA Y
William Driscoll OS1(SW) Ops OI 1988 Brooklyn NY
Frank Durso OS2(SW) Ops OI 1988
Mark E Fennimore OS2 Ops OI 1988-1991 Silverton OR Y Y
Bob Fitschen OS3(SW) Ops OI 1988
Bill Gale OS2(SW) Ops OI 1988
Tim Garrett OSSR Ops OI 1988
Jerry Gilley OSCS(SW) Ops OI 1988
Robert Glenn OSSA Ops OI 1988
John J Harr OS2 Ops OI 1988-1991 Carlstadt NJ
Dennis Hoogerhuis OS1 Ops OI 1988-1990 Y
Rico Howard OS3 Ops OI 1988
John Kelly OS2(SW) Ops OI 1988
Thomas J Longino OS3 Ops OI 1988-1990 Owens Cross Roads AL
Dan Marshall IS1(SW) Ops OI 1988
Lance Mason OSSA Ops OI 1988
Paul Mayo OS2(SW) Ops OI 1988
Ed Mead OSSA Ops OI 1988
Mike O'Donnell OSSN Ops OI 1988
Russell Ozolins OSSN Ops OI 1988
William Simpson OSSN Ops OI 1988
Chris Snell OS3 Ops OI 1988
Darrel W Upton SR Ops OI 1988-1992 Y
Willie White OS2(SW) Ops OI 1988
Jason (Ojay) Anderson OS2 Ops OI 1989-1993 Columbus OH Y Y
Chad P Calabro OS3 Ops OI 1989-1993 Sacramento CA Y
William J Corson OS2(SW) Ops OI 1989-1993
Daniel Covedill OS3 Ops OI 1989-1991
Joseph Frazier OS Ops OI 1989 Mobile AL
Kevin Hands OS Ops OI Longmont CO
Rodney E Pearson OS3 Ops OI 1989-1991 Virginia Beach VA Y
Leroy Rose OS2 Ops OI 1989-1992
Michael Sikorski OS Ops OI 1989-1992 Centerline MI
Bill M Ward OS2 Ops OI 1989-1992 Seattle WA
Edward Escobedo OS2 Ops OI 1990-1993
Eric Lehmann OS3 Ops OI 1990-1993
Brett Richmond OS2 Ops OI 1990-1993
Chris Rushing OS Ops OI 1990 TX
Dan F. Suciu OS Ops OI 1990 Idaho Falls ID Y
Wayne W Yaeger OS2 Ops OI 1990-1993 Napierville IL
Kevin Falcon OS Ops OI Pennsauken NJ
Dave A Finkbiner OS3 Ops OI 1991-1992 Salt Lake City UT
Keith S Kmiotek OS3 Ops OI 1991 Taylor MI
John Suszko OS2 Ops OI 1991-1993
Jason Martin OSSR Ops OI 1992-1993
Frank Anderson OS3 Ops OI 1992-1993
Melvin L McCune OSC(SW) Ops OI 1993 Bullhead City AZ
Thomas H Aardstat OS2 Ops OI
Michael Sincavage OS3 Ops OI 1980-1981
T.F. Donohue LT Ops EWO 1975
Daniel B Williams CDR Ops CWR 1976-1979
Randy Woodward CDR Ops CWR 1979-1980 Y
Robin Norton ENS Ops EWO 1988
Tim Traaen CDR Ops CWR 1989-1990
Vincy W Tidwell EW1 Ops OW 1969-1972 Greensboro NC Y
Stewart Adams EW1 Ops OW 1974-1979 Y
Benny D Casalina (D) EW1 Ops OW 1975-1977 Pensacola FL Y Y
Bobby Hamilton EWCS Ops OW 1975-1977
Donald Tate EW2 Ops OW 1975
Bolden EW3 Ops OW 1977
Caswell EW3 Ops OW 1977
Coleman EW3 Ops OW 1977
Plank EW1 Ops OW 1977
Larry W Cost EW2 Ops OW 1978-1981 Atlanta GA Y
Ryan EW3 Ops OW 1980
Vidrine EW3 Ops OW 1980
Weatherford EWC Ops OW 1980
Herschel Brown EW1 Ops OW 1981-1984
William Jackson EW1 Ops OW 1981-1984
Raymond Koscielski EW2 Ops OW 1981
David Barton EW3 Ops OW 1982
Richard Brown EW3 Ops OW 1982-1984
Steve Schmidt EW1 Ops OW 1982
Scott Bender EW2 Ops OW 1983-1986 Casa Grande AZ Y
William Clack EW3 Ops OW 1983-1984
Bobby Davis EW3 Ops OW 1983-1984
Cleo Downey EWC Ops OW 1983-1984
Dennis Saunders EWC Ops OW 1983
Stephen L Ford EWSN Ops OW 1984 Kenai AK
Michael Lacefield IS1 Ops OW 1984
Kim Patrick McCann EW3 Ops OW 1984 West Covina CA
Christopher Mennel EW3 Ops OW 1984-1987
James E Babcock EW1 Ops OW 1985-1987 Monroe VA Y
Kevin Keys EWSN Ops OW 1985
Grover Clevland EW Ops OW 1986 LA
Robert (Mike) M Cooper EWSN Ops OW 1986-1988 Galesburg IL
Allan R Pierce EW1 Ops OW 1986-1988 Santa Barbara CA Y Y
Michael C Bernath EW2 Ops OW 1987-1990 Denver NC
David Secore EW2 Ops OW 1987-1989
Dennis Dowler EWC(SW) Ops OW 1988
Ken Gunther EW3 Ops OW 1988
Paul Hopkins EW1 Ops OW 1988
George Little EW2 Ops OW 1988
Grover Smith EW3 Ops OW 1988
Jay Wade EWSN Ops OW 1988
Russell McClanahan EW3 Ops OW 1989-1990
Paul S Figueroa EW3 Ops OW 1990 Modesto CA
Daniel Gamez EW2 Ops OW 1990-1993
Mike Parente EWSN Ops OW 1990-1993
Melvin W. Reid IS1(SW) Ops OW 1990-1993 Washington DC Y
Douglas A Irvin EWC Ops OW 1991-1993 Virginia Beach VA Y
David E Mougin RM1 Ops OW 1991-1993 Aiea HI Y Y
Ike Porter CTSN Ops OW * 1964-1966
Anderson CYN3 Ops OW 1968
Gary Stotts CTSN Ops OW 1972-1973
Jeff Miller CTOC Ops OW 1973
Richard Crothers CT1 Ops OW 1975
William Dillon CT1 Ops OW 1975
Gary Mauseth CT3 Ops OW 1975
Stephen McRoberts CT1 Ops OW 1975
Lou Tardona Jr. CTSN Ops OW 1975
John Tidler CT3 Ops OW 1975
Dan Marzani CT1 Ops OW 1976
Jack Lai CT2 Ops OW 1980-1983
Bob Abbott CTR1 Ops OW 1981
Alex Faymonville CTR2 Ops OW 1981
Richard Jones CTI3 Ops OW 1981-1984
Tom Ladoux CTR1 Ops OW 1981
Mac McNeal CTR2 Ops OW 1981
John T Odell CTI3 Ops OW 1981
Marlow Osborne CTM3 Ops OW 1981
Richard Piscopo CTO1 Ops OW 1981
Carl Vaughn CTO3 Ops OW 1981
Les Wicker CTM3 Ops OW 1981
LeRoy Woodcock CT2 Ops OW 1981
Rick Berger CTI2 Ops OW 1982
Eric Goughenour CT3 Ops OW 1982
Dale Richmond CTSN Ops OW 1982
James Bates CT3 Ops OW 1983-1986
Joey Allen CT2 Ops OW 1984
Rusty Franklin CT3 Ops OW 1984
Mike Hooper CT3 Ops OW 1984
Russell S Meredith CTRSN Ops OW 1984 Forest Park IL
Curtis Spivey CT3 Ops OW 1984-1985
Daniel Zimmer CTSN Ops OW 1984
Jack Q Arnold CTO1 Ops OW 1985-1987 Elizabeth City NC Y
Ted Hagert CTI3 Ops OW 1985
Robert Moseley CT2 Ops OW 1985
Robert Shorkey CTSN Ops OW 1985
Stephen Driscoll CT2 Ops OW 1986
Robert Lawless CT3 Ops OW 1986
Darrell Lieteau CT3 Ops OW 1986
Patrick Mead CT2 Ops OW 1686
Terry Sadler CT2 Ops OW 1986
Ty Bohannon CTO3 Ops OW 1988
Doug Lomet CMT2 Ops OW 1988
Pat McCarty CTO3 Ops OW 1988
Ron McConnell CTR2 Ops OW 1988
Steven Rodrigo CTOSN Ops OW 1988
Mark Salameh CTR2 Ops OW 1988
Jim Yokomizu CTOC Ops OW 1988
Jeffrey Conlogue CT2 Ops OW 1989
Gary Derner CT2 Ops OW 1989
Christopher Duesler CTSN Ops OW 1989
Scott Kuykendall CT1 Ops OW 1989
Dan Matousek CT2 Ops OW 1989
Jeff Blakely CT3 Ops OW 1990
James Green CT3 Ops OW 1990
Chad Marsh CT3 Ops OW 1990
Leo B. McDowell CTC Ops OW 1990
Danny Williams CT3 Ops OW 1991
Craig McClanahan CTSN Ops OW 1992
Kevin Smith CT2 Ops OW 1992
Ed Hearn CT3 Ops OW 1993
Jeffrey Morenz CT2 Ops OW 1993
Albert Silveri CT3 Ops OW 1993
Rodney Taylor CT3 Ops OW 1993
Arthur Bilodeau CT2 Ops OW 1971-1971
David S Schlickbernd CTM2 Ops OW
Rodney Wermers CTSN Ops OW 1982
David Wilson CT2 Ops OW 1990-1993
E B Harshbarger ENS Sup ASUPPO * 1963-1966
CAPT John C Webster, SC, USN (Ret) LCDR Sup SUPPO * 1963-1965 Port Angeles WA Y Y
Kenneth T Welch LT Sup SUPPO 1966
Russ Van Tassel LT Sup SUPPO 1968-1969 San Diego CA Y Y
David T Kingston LT S SUPPO 1970
RADM David Ruble USN SC Ret LCDR Sup SUPPO 1971-1973 Y
E.R. Jenkins LCDR Sup SUPPO 1975-1977
R.L. Bray LCDR Sup SUPPO 1980
Chris Kibler LCDR Sup SUPPO 1982-1984
Kevin Voss LTJG Sup ASUPPO 1983-1984
Tony Frontiero LCDR Sup SUPPO 1988
David F. Benko LT Sup DISBO * 1963-1966 Highland Park IL Y
Larry E Stubbs LTJG Sup DISBO 1966
Harry M Pugh Jr. LTJG Sup DISBO 1970
Anthony J. Trotta LTJG Sup DISBO 1975
Bossert LTJG Sup DISBO 1977
K.L. Fletcher LTJG Sup DISBO 1980
Bob Gray LTJG Supp DISBO 1988
Radley L Aubert SK3 Sup S1 * 1964-1966
Joseph R Blais SK3 Sup S1 * 1964-1966
Joe Christie SK2 Sup S1 * 1964
Armando P Conde SK1 Sup S1 * 1964-1967
Paulino Elegino Jr SK3 Sup S1 * 1964-1966
Dan W Folger SK3 Sup S1 * 1964
Terrance L Hayes SK1 Sup S1 * 1964-1966
C J Hendricks (D) SKC Sup S1 * 1964
Jose T Ladines Jr SK1 Sup S1 * 1964-1968
Robert D Price SK3 Sup S1 * 1964-1966
Manual S Tambaoan SK2 Sup S1 * 1964-1966
Salvatore F Cianci SKCS Sup S1 1966-1967
C.L. Bayless SKSA Sup S1 1970
James Belmont SK2 Sup S1 1970-1972 Y
D.W. Cox SK3 Sup S1 1970
P.E. Fenton SKSN Sup S1 1970
B.D. Hall SKSN Sup S1 1970
Matthew A Hert Jr SK2 Sup S1 1970-1971
B.L. Kraable SK2 Sup S1 1970
W.M. Lucas SK1 Sup S1 1970
R.D. Milnes SK2 Sup S1 1970
Ronald L Remp SK2 Sup S1 1970-1973 St. Clairsville OH Y Y
R.E. Thomas SKSN Sup S1 1970
Charles G. Thompson SKCM Sup S1 1970
Jack Dean SK Sup S1 1971 Odessa TX
Terry A. Lambert SK Sup S1 1971-1972 Republic MO
Randy Skaggs SK3 Sup S1 1972-1975
Richard Slagle SK2 Sup S1 1972-1975 Bellevue NE Y
Michael Becker SK2 Sup S1 1973-1975 Portland OR
George Obispo SK3 Sup S1 1973-1975 Phillipines
Valentino Bautista SKSN Sup S1 1975
Marty Caputo SKSN Sup S1 1975
Eduardo DePerio SK3 Sup S1 1975
C.J. Larson SKC Sup S1 1975
Dennis Santos SK2 Sup S1 1975
Joseph L Lepeak SK2 Sup S1 1976-1980 Chula Vista CA
Chilsom SN Sup S1 1977
Green SKSN Sup S1 1977
Marcelino SK3 Sup S1 1977
Prescott SK3 Sup S1 1977
Pyle SK2 Sup S1 1977
Salcedo SK1 Sup S1 1977
San Nichlos SKC Sup S1 1977
Williams SKSN Sup S1 1977
Dwight Bradley Allen SK3 Sup S1 1978-1980 Battlefield MO Y Y
Michael Sinyard SK3 Sup S1 1978-1980
Armenta SKSN Sup S1 1980
Edward Berry SKCM Sup S1 1980-1982
Krawczyk SKSN Sup S1 1980
Meneses SK2 Sup S1 1980
Pletcher SK3 Sup S1 1980
Roberts SK3 Sup S1 1980
Battenhorst SK1 Sup S1 1981
Rodrigo Catacutan SK2 Sup S1 1981
Juan Delarosa SK2 Sup S1 1981
Daniel Batenhorst SKC Sup S1 1982
Charles Chamberlain SK3 Sup S1 1982
Robert Hall SK2 Sup S1 1982
Victor Harina SK1 Sup S1 1982
Wilbert Shannon SKSR Sup S1 1982
Richard Fleetwood SK3 Sup S1 1983
Brett McCormick SKSA Sup S1 1983
Michael Normand SK1 Sup S1 1983
David Barr SK2 Sup S1 1984
Tony Brown SK2 Sup S1 1984-1986 Jacksonville FL
Billy Crook SKC Sup S1 1984
Chris Dayrit SK1 Sup S1 1984
Tabor Griffin SK2 Sup S1 1984
Hickman SK3 Sup S1 1984
Gerald D Paul Opera SK2 Sup S1 1984-1986 North Tonawanda NY
Dan Rhodabarger (D) SK2 Sup S1 1985-1989
Wilber Rodriguez SK3 Sup S1 1985
Charles Dupray SK1 Sup S1 1986
Carlos Agostorondon SKSN Sup S1 1988
Steve Bridges SKSR Sup S1 1988
Chris Butcher SK2 Sup S1 1988
Bill Nygaard SK3 Sup S1 1988-1991
Rene' Ordonez SKC Sup S1 1988
Paul Platt SKC(SW) Sup S1 1988
Dave Sears SK3 Sup S1 1988
Jim Shear SK3 Sup S1 1988
Michael Brummell SK Sup S1 1989 Honolulu HI
Aaron Bielecki SK Sup S1 1990 Aiea HI
Aaron Hightower (Bielecki) SK3 Sup S1 1990-1993 Honolulu HI
Clyde M Dawson CS2 Sup S2 * 1964
Eduardo D Deguia TN Sup S2 * 1964-1967
Fidel N Denina TN Sup S2 * 1964-1966
Harry A Heney CS1 Sup S2 * 1964
David N Kimsey CS3 Sup S2 * 1964-1966
James L Land Sr CS2 Sup S2 * 1964-1966 Englewood TN Y
Lusvimindo T Laurino TN Sup S2 * 1964-1967
Richard F Lindley CS3 Sup S2 * 1964-1966
L E Mangold CSCS Sup S2 * 1964
Paul J Nichols CS2 Sup S2 * 1964-1966
Aubrey L Parker CS2 Sup S2 * 1964-1966
Donald E Shaver CS3 Sup S2 * 1964-1966
John C Smith CS3 Sup S2 * 1964-1966 Ward Cove AK Y Y
Dominador D Superio Jr TN Sup S2 * 1964-1966
Francisco T Valeros TN Sup S2 * 1964-1966
Terry Whelan CS3 Sup S2 * 1964 St Paul MN Y
Edgardo C Mallari TN Sup S2 1965-1966
Henry O Woodson CSC Sup S2 1965-1966
Robert J Gagnon CS1 Sup S2 1966-1968
Tubbs CS1 Sup S2 1968
Aleman SN Sup S2 1970
G.L. Bamberg SN Sup S2 1970
Paul Benoit CS Sup S2 Plainfield CT
J.A. Cassidy SN Sup S2 1970
D.R. Cook SN Sup S2 1970
Richard Costorio CS Sup S2 Ookala HI
B.A. Craig SN Sup S2 1970
M.C. Dure SA Sup S2 1970
J.C. Duree SN Sup S2 1970
L. Ellis CS2 Sup S2 1970
J.T. Enlow SN Sup S2 1970
R.D. Ford SN Sup S2 1970
R.F. Freed SN Sup S2 1970
S.P. Gagnon SN Sup S2 1970
R.N. Hames SN Sup S2 1970
R.N. Hannaford CSSN Sup S2 1970
A.L. Labelle SN Sup S2 1970
Locicero SN Sup S2 1970
D.E. McClellan SA Sup S2 1970
C.P. Mills SA Sup S2 1970
J.E. Monico SA Sup S2 1970
Robert E Myers CS3 Sup S2 1970-1971 Rolla MO Y Y
L.L. Neighbors SN Sup S2 1970
L.M. Peterson CSSN Sup S2 1970
H.L. Reinninger CS1 Sup S2 1970
J.W. Ruff BM1 Sup S2 1970
Donn C Sawyer CS2 Sup S2 1970-1973 Pease MN Y
Walter O Schultz CSC Sup S2 1970
L.C. Smith SA Sup S2 1970
R.J. Wolf SN Sup S2 1970
Tim J Woods CS2 Sup S2 1970-1971 Y Y
J.J. Zoppi SA Sup S2 1970
Renalto Aguilar MS2 Sup S2 1975-1977
Freddie Balanay MS1 Sup S2 1975
Benigno Balanque MS2 Sup S2 1975
Paul Bauer SA Sup S2 1975
Louie Baylosis MS2 Sup S2 1975
Dave Buell MSSN Sup S2 1975
Mario Chavez MS2 Sup S2 1975
Angelit Hernandez MS3 Sup S2 1975-1977
Mike Holloway SA Sup S2 1975
Kris Lenoir MSSN Sup S2 1975
Felix Lucaben MS1 Sup S2 1975
Renat Magundayao MS3 Sup S2 1975
Romeo Ordenez MS2 Sup S2 1975
Santos Quitoriano MS2 Sup S2 1975-1977
Basilio Reyes MS1 Sup S2 1975
Jose SantaElena MS2 Sup S2 1975-1977
Bob Spencer SA Sup S2 1975
W. Thomas MSC Sup S2 1975
Larry P McCamant MS Sup S2 1976 Palm Coast FL
Kevin Patric Quirke MS3 Sup S2 1976-1980 Y Y
Mark S Rapp MS1 Sup S2 1976-1979
Andrews MSSA Sup S2 1977
DelRosario MS1 Sup S2 1977
Garcia MS3 Sup S2 1977
Guevara MS1 Sup S2 1977
Savila SN Sup S2 1977
Scarpati MSC Sup S2 1977
Alfredo Tolentino MS2 Sup S2 1977-1979
Doug Walker MSSN Sup S2 1977-1980
Carl J Helland MS3 Sup S2 1978-1980 Everett WA
Caba MS2 Sup S2 1980
Casuga MS2 Sup S2 1980
Cayabyab MS3 Sup S2 1980
Jeffrey S Dettre MSSN Sup S2 1980-1984 Henderson NV Y
Dionisio MS2 Sup S2 1980
Lontoc MSSN Sup S2 1980
Nagrampa MSC Sup S2 1980
Osalla MS2 Sup S2 1980
Placido MS1 Sup S2 1980
Gary Smith MS3 Sup S2 1980 Philadelphia PA
Reynaldo Almazan MS1 Sup S2 1981
Dimagulangan MS1 Sup S2 1981
Rene Reyes MSC Sup S2 1981
Satombo MS1 Sup S2 1981
Toms MSCS Sup S2 1981
Clyde Beaver MSCM Sup S2 1982
Anthony Campbell MS3 Sup S2 1982
Michael Clark MS3 Sup S2 1982
Rodrigo Dejesus MS1 Sup S2 1982
Danilo D. Domingo MS3 Sup S2 1982-1985 San Diego CA
Randy Glenna MS3 Sup S2 1982
Teodorico Liverato MS1 Sup S2 1982
John Magers MS2 Sup S2 1982
Larry Mitchell MS2 Sup S2 1982
Warren Powell MS2 Sup S2 1982
Teodoro Simbulan MS1 Sup S2 1982
Robert Taylor MSC Sup S2 1982
Kevin Vickman MSSN Sup S2 1982
Michael Aronoffsky MS3 Sup S2 1983
Efren Cava MS1 Sup S2 1983
Armando Loristo MS1 Sup S2 1983
Jose Maestas MS3 Sup S2 1983
Harold Magnuson MS2 Sup S2 1983
Victoriano Ordonez MS1 Sup S2 1983
Gerald Potter MSSN Sup S2 1983
Ernest Smith MSSN Sup S2 1983
Thomas Andrews MS3 Sup S2 1984
Michael Bonsell MS3 Sup S2 1984
Davis MSC Sup S2 1984
Cesar Raga MS1 Sup S2 1984
John Righter SA Sup S2 1984
Gerado Rodroiquez SA Sup S2 1984
Jeffrey Sekey MS2 Sup S2 1984
Norman Alleyne MS2 Sup S2 1985-1988
Hillary (Bolo) J Broussard MSSR Sup S2 1985 Lake Charles LA
Garland G Davis MSC Sup S2 1985-1987 Waipahu HI Y
Roy F Lunde MS1 Sup S2 1985-1989 Atsugi, Japan Y
Timothy K Schlund MS1 Sup S2 1985-1990 Twin Falls ID
Michael J Battaglia Jr (D) MSSN Sup S2 1987-1990
Steve Krier MS2 Sup S2 1987-1990 Kenosha WI Y Y
Andrevic Bernardez SA Sup S2 1988
Kenneth D Conover CS3 Sup S2 1988-1992 Fleming Island FL Y
Denis Corpuz MS3 Sup S2 1988
Jeff Elliott MS2 Sup S2 1988
Cirio Lim MS1 Sup S2 1988
Desiderio Nagal MSC Sup S2 1988
Jessie Parker MSSN Sup S2 1988
Sherman Pipes MSSN Sup S2 1988
Doug Stauner MS1 Sup S2 1988
John Steel MS2 Sup S2 1988
Wallace Miller CS3 Sup S2 1990-1991
Terrence P Mulligan MS1 Sup S2 1990-1993 Port Orchard WA
Ray Carter MS2 Sup S2 1991-1993 Orange Park FL Y Y
Rahim Barrett CS3 Sup S2 1989-1993
Dean Nichols CS Sup S2 Hollister CA Y Y
Prentiss W Bailey Jr SH3 Sup S3 * 1964-1966
Louis C Billings SH3 Sup S3 * 1964
Hilario Calara SH2 Sup S3 * 1964-1966
Leslie T Powers SH2 Sup S3 * 1964-1966
Angel L Santos SH1 Sup S3 * 1964
James L Congable SH3 Sup S3 1965-1967 Henrico VA
Roy D Bagley SHSN Sup S3 1966
G.L. Andrews SHSN Sup S3 1970
Jay C Cassiday SH Sup S3 1970-1972 Monmouth IL Y
A. Farley Jr. SH1 Sup S3 1970
J.R. Girgenti SHSN Sup S3 1970
Antonio V Perales SH3 Sup S3 1970-1973 New Braunfels TX Y Y
Richard Sapp SH3 Sup S3 1970-1971 LaGrange Park IL
D.E. Stone SH2 Sup S3 1970
Terry Flea Fredericks SH Sup S3 1971 Mankato MN
Anthony (Tony) Ortega SH Sup S3 1971-1973 La Blanca TX Y
Dennis I Otero SH3 Sup S3 1971-1973 Albuquerque NM
Ed Aguigui SH1 Sup S3 1975
Tim Baxter SHSA Sup S3 1975
Tom Evans SHSN Sup S3 1975
Diosadado Morales SH2 Sup S3 1975-1977
Sam Pena SH3 Sup S3 1975
Calvin SHSA Sup S3 1977
Chandler SH2 Sup S3 1977
Cramer SH1 Sup S3 1977
Equiban SH2 Sup S3 1977
Francis SHSN Sup S3 1977
Goering SN Sup S3 1977
McGrath SHSN Sup S3 1977
Neidig SH3 Sup S3 1977
Tracy Seaton SHSN Sup S3 1977 Salt Lake City UT
Kenneth Brown SHSN Sup S3 1978-1982 Napa CA Y
Ward B McPherson SH2 Sup S3 1978-1982 Asheboro NC
Vince (Joker) J Guerrero SH1 Sup S3 1980-1982 Salida CA
Pescadore SH3 Sup S3 1977-1980
Poblete SH3 Sup S3 1980
Kevin Wright SHSR Sup S3 1980
Escolastio Romero SH1 Sup S3 1981
Tim Farley SHSN Sup S3 1982
Keith Gage SH2 Sup S3 1982
Antonio Ocampo SH1 Sup S3 1982
Ernest White SHSN Sup S3 1982
Danilo Datuin SH3 Sup S3 1983
Oscar Montenegro SH3 Sup S3 1983
Perry C Brooks SH Sup S3 1985-1987 Antioch CA
Victor Bueno SH2 Sup S3 1986
Tony Wibberg SH Sup S3 1986-1986
Alan Alvarez SHSN Sup S3 1987-1988 Pi CA
Peter M Burdick SH2 Sup S3 1987-1990 Browns Mills NJ
Dewayne Edwards SH3 Sup S3 1988 Vernon TX
Eulogio Hernandez SH1 Sup S3 1988
Bryck Kennepohl SHSN Sup S3 1988
Ronald Santos SHSR Sup S3 1988
Steve Cahill SH Sup S3 Westminster CO
Thomas Ciapponi SHSN Sup S3 1992-1993 Fremont CA
Sturnino Costales SD2 Sup S4 * 1964
Herbert H Dugger DK1 Sup S4 * 1964
Hermenegildo M Mauricio SD3 Sup S4 * 1964
Gordon E Mott DK2 Sup S4 * 1964 Roscommon MI
Pedro Sarmiento SD3 Sup S4 * 1964-1966
Raymond L LeBlanc DKC Sup S4 1965-1966
Johnson A Quilon SD1 Sup S4 1965-1966
Frank Garcia DK2 Sup S4 1967-1969 Stuart FL
E.F. Alipio TN Sup S4 1970
Mateo C Aquino SDC Sup S4 1970
F.G. Cabrera SD2 Sup S4 1970
E.I. Cadelina DK1 Sup S4 1970
O.G. Jose DK3 Sup S4 1970
F.G. Mata TN Sup S4 1970
W. McKinney SD1 Sup S4 1970
B.S. Ramoa TN Sup S4 1970
R.M. Seranilla TN Sup S4 1970
Tom Houston DKSN Sup S4 1975
Gary McClendon DK1 Sup S4 1975-1977
Marc Schreiber DK3 Sup S4 1976-1978
Scrieber DK3 Sup S4 1977
David Juco DK1 Sup S4 1980-1983
Swartz DK3 Sup S4 1980
Jeffery Carbaugh DK3 Sup S4 1982
Emmanuel Hernadez DK1 Sup S4 1985
Rich Bailey DKSN Sup S4 1988
Steven L Dixon DK Sup S4 1988 Gulfport MS
Ken Peterson DK1 Sup S4 1988-1992
Andy Borst DK3 Sup S4 1990-1993
Lyle E Farris Jr SN Sup S 1965-1966
Jeff Blackburn SN Sup S 1975
Mike Giera SN Sup S 1975
Steve Guzman SN Sup S 1975
Mike Paul SA Sup S 1975
Frank Rodriquez SN Sup S 1975
Dave Wells SN Sup S 1975
Deleon SN Sup S 1980
Icart SN Sup S 1980
Murillo SN Sup S 1980
Wortman SN Sup S 1980
Diskin Bailey SA Sup S 1984
Ray Torres SN Sup S 1988
Ben Tabler LCDR Weps WEPO * 1963-1965 Clackamas OR Y Y
E M Morrill ENS Weps ELO * 1964
CAPT Dwight M Agnew Jr., USN, Ret LCDR Weps WEPO 1965-1966 Hanahan SC Y
B.C. McLaughlin LCDR Weps WEPO 1968
George F Farnan LCDR Weps WEPO 1970
Dale Ledeman SN Weps WEPO 1970-1974 Pahrump NV Y
Corwin (Al) Bell LCDR Weps WEPO 1971-1973 San Diego CA Y Y
R.W. Stevenson LCDR Weps WEPO 1975-1977
Hine LT Weps WEPO 1977
M. Kaahanui LCDR Weps WEPO 1980
Raoul Bruce ENS Weps EAO 1982
Jonathan M Roudabush LT Weps AWEPS 1984-1987 Y
Dan Morgiewicz LCDR Weps CSO 1988
Frederick M France Jr. LT Weps CSO 1992-1993 Gales Ferry CT Y Y
James J Mullen LTJG Weps 1LT * 1964-1966
James L Poole LTJG Weps 1LT 1966
Gerald A. Bolain LTJG Weps 1LT 1967-1969 Oklahoma City OK Y Y
Eric M Hughes LTJG Weps 1LT 1971-1973
Dennis F. Wilson LTJG Weps 1DIVO 1974-1975
Nakamura ENS Weps 1LT 1977
Kenneth Spiro LTJG Weps 1LT 1982
David A Samuels LT Weps 1LT 1986-1989 Lunenburg MA Y Y
Paul Ross LT Weps 1LT 1987-1989 Orlando FL
Tim Greene SA Weps 1LT 1988-1991 Newport News VA
Leopoldo Abang CWO3 Weps 1st * 1964
Billy J Bond BMSN Weps 1st * 1964
Dennis J Bower SA Weps 1st * 1964
Robert L Bowing SN Weps 1st * 1964
Ronald A. Brown BM3 Weps 1st * 1964-1966 Solon ME Y
Joe D Chavez SN Weps 1st * 1964
Franklin D Childers SN Weps 1st * 1964
Robert L Clark SN Weps 1st * 1964
Elmer L (Red) Coward Jr BM1 Weps 1st * 1964-1968 Corpus Christi TX Y Y
Richard W Cox SA Weps 1st * 1964
Robert J Culver SN Weps 1st * 1964
Ernest H Davis SA Weps 1st * 1964
J Delacruz SN Weps 1st * 1964
Darrell D Delimont SN Weps 1st * 1964
R Della Jr SA Weps 1st * 1964
John D Fessenden SN Weps 1st * 1964
William J Fouse II BM3 Weps 1st * 1964-1966
R Gallegos SN Weps 1st * 1964
Milton L Gunn SN Weps 1st * 1964-1966
Gene P Hahn SA Weps 1st * 1964
Daryl D Harper SN Weps 1st * 1964
Jewel R Heath SN Weps 1st * 1964
Harry W Hem Jr SN Weps 1st * 1964
Richard E Holdenb SN Weps 1st * 1964
Thomas D Hummel SA Weps 1st * 1964
Joel H Jackson SN Weps 1st * 1964
Thomas R Jenkins SN Weps 1st * 1964
Bearl R Jones SN Weps 1st * 1964-1966
Billy M. Jones (D) BMC Weps 1st * 1964 Somerville TX
Clarence Jones Jr SN Weps 1st * 1964-1966
Thomas M Keesee Jr SA Weps 1st * 1964
Timothy V King SN Weps 1st * 1964
Jerry W Krieger SN Weps 1st * 1964
Lawrence J Labella SN Weps 1st * 1964
Kim S Leik SN Weps 1st * 1964
Lillious E Linch SA Weps 1st * 1964
James D Lincoln SN Weps 1st * 1964-1966
S Lincoln SN Weps 1st * 1964
Truman H Little Jr SN Weps 1st * 1964
Harold K Martineau SN Weps 1st * 1964
Gary D May SN Weps 1st * 1964-1966
Robert L McArther BM2 Weps 1st * 1964
Roland F McDaniel SN Weps 1st * 1964
Luther McMillian Jr SN Weps 1st * 1964
James R Meares SA Weps 1st * 1964
Maurice J Meehan SA Weps 1st * 1964
Larry L Miller BMSN Weps 1st * 1964-1966
James B Nelms SN Weps 1st * 1964-1966
Frank Odesha Jr BM3 Weps 1st * 1964-1966
Merlin F Page SN Weps 1st * 1964
Jimmy L Pemberson SN Weps 1st * 1964-1966
Jeffery L Pierce SN Weps 1st * 1964
Charles F Quigley SN Weps 1st * 1964
George V Quilan SN Weps 1st * 1964
David Ramon Jr SN Weps 1st * 1964-1966 San Antonio TX Y
David J Ranson SN Weps 1st * 1964-1966
Thomas L Rearick SN Weps 1st * 1964
Ronald L Redfield (D) BM3 Weps 1st * 1964-1967 Billings MT Y
Leon O Rinear SN Weps 1st * 1964-1966
Walter D Robinson SN Weps 1st * 1964
P L Ronk SA Weps 1st * 1964
Calvin L Ross SN Weps 1st * 1964
Jaxon P Scanlon SN Weps 1st * 1964
David F Scarboro SN Weps 1st * 1964
Martin D Schroeder SN Weps 1st * 1964-1966
Dennis R Smith SN Weps 1st * 1964-1966 Sacramento CA
Kenneth E Smith SN Weps 1st * 1964
Robert L Strayer SN Weps 1st * 1964
Stephen M Sward SN Weps 1st * 1964
Stanley Sweet SA Weps 1st * 1964
Daniel J Taylor SN Weps 1st * 1964
S L Tesch SA Weps 1st * 1964
Pieter D Voss SA Weps 1st * 1964
Charles E Warner SA Weps 1st * 1964
John P Weekly Jr SA Weps 1st * 1964
Joe E Williams SN Weps 1st * 1964-1966
Richard W Wood SN Weps 1st * 1964-1966
Albert M Bafile SN Weps 1st 1965-1966
Duane Lee Bis SA Weps 1st 1965-1966
Robert J Boulet SA Weps 1st 1965-1966 Largo FL Y Y
Richard L Breot SN Weps 1st 1965-1966
Richard Lee Cooper (D) SA Weps 1st 1965-1966
Theodore T DiPietro SA Weps 1st 1965-1966
Steven E Donaldson SA Weps 1st 1965-1966
Donald L Faircloth SN Weps 1st 1965-1966
Gary W Frey SN Weps 1st 1965-1966
Rudy G Fuller SN Weps 1st 1965-1966
Joseph J Garnham SA Weps 1st 1965-1966
Johnnie R Hamlet SA Weps 1st 1965-1966
Paul S Hartz SN Weps 1st 1965-1966
Kennet B Jackson Jr SN Weps 1st 1965-1966
Vondell S Jones SN Weps 1st 1965-1966
Gary J Kuml SA Weps 1st 1965-1966
Ronald N MacTough SA Weps 1st 1965-1966
Richard C Mareks SN Weps 1st 1965-1966
Robert L Martin SN Weps 1st 1965-1966
Hubert G McGhee SN Weps 1st 1965-1966
Anthony P Merchant SN Weps 1st 1965-1966
Kenneth L Moser SA Weps 1st 1965-1966
John D Odell SA Weps 1st 1965-1966
Richard M Reynolds SN Weps 1st 1965-1966
David A Sears SN Weps 1st 1965-1966
Joel H Seip SA Weps 1st 1965-1966
Robert C Sharp SA Weps 1st 1965-1966
Henry A Snook SA Weps 1st 1965-1966
Bobbie J Wilson SA Weps 1st 1965-1966
William R Wolfle SN Weps 1st 1965-1966
Jerry L Womack SR Weps 1st 1965-1966
Robert W Woods SN Weps 1st 1965-1966
Erne